Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Kipras

Keliaujame su Tez touru (siųsti užklausą)
Keliaujame iš Lenkijos (siųsti užklausą) 

Kipras, trečioji pagal dydį sala Viduržemio jūroje, yra trijų žemynų sankryžoje – čia susikerta keliai, vedantys į Afriką, Europą ir Aziją. Kipre galima išvysti ne tik trijų žemynų augmenijos ir gyvūnijos, bet ir kultūros pėdsakų, kuriuos čia paliko graikai, finikiečiai, turkai, prancūzai, anglai. Kiekvienas atvykėlis saloje randa užsiėmimą, atitinkantį jo norus ir poreikius. Ieškantieji istorinių paminklų gali apžiūrėti Antikos laikus menančius griuvėsius. Linksmybių mėgėjai gali per naktį šėlti trankių barų ir klubų šviesose. Aktyvų poilsį pripažįstantys žmonės gali keliauti po kalnus ar mėgautis vandens pramogomis. Salos gyventojai dažnai giriasi, kad Kipras – vienintelė vieta pasaulyje, kad ryte paslidinėjęs kalnuose, popiet gali kaitintis saulėje ir maudytis jūroje. Sniegas Trodos kalnuose laikosi iki pat kovo pabaigos. Šiuose kalnuose įsikūrę senoviniai kaimeliai su siauromis, kartais niekur nevedančiomis gatvelėmis. Kaimeliuose prie kavinukių saulėje šildosi vyriškiai, mielai bendraujantys su turistais.

Kipre mylimos katės, atkeliavusios IV a. Tuo metu salą buvo apraizgę tūkstančiai nuodingų gyvačių, kurias išnaikinti nuspręsta atvežus šimtus kačių. Gyvūnai buvo atplukdyti ir paleisti piečiausiame pusiasalyje, kuris dabar vadinamas „Kapo Gata" (Kačių kyšulys). Kipre daug saulėtų dienų. Čia švelnios, drėgnos žiemos, karštos ir gana sausos vasaros. Dėl didelių vandens masių artumo skirtumas tarp žiemos ir vasaros temperatūrų yra nežymus. Vasaros sezonas tęsiasi nuo kovo iki lapkričio. Liepos ir rugpjūčio mėnesiai yra patys šilčiausi, kuomet temperatūra beveik visoje saloje pakyla iki 40ºC laipsnių karščio. Vidutinė temperatūra sezono metu – 25-30ºC.

Kipriečiai mėgsta linksmintis. Pasilinksminkite ir Jūs kasmetiniame karnavale dievo Dionizo, teatro globėjo, garbei. Paragaukite vyno – Kipro vynuogininkystė ir vyndarystė turi labai senas, 4000 metų tradicijas. Pamatykite salos pasididžiavimą – Pafoso miestą ir devynis Bizantijos laikų kalnų vienuolynus bei cerkves, įtrauktus į pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Privalu vaikščioti, lankyti istorines vietas. Populiariausios lankytinos vietos: Karalių kapavietės, Solomonijos katakombos, Dionizo mozaikos, Apaštalo Pauliaus kolona. Prisilieskite bent akimis prie Afroditės akmens („Petra Tou Romiou"), kuris žymi jos išnirimo iš jūros gelmių vietą.

Lauktuvėms. Commandaria – gintaro spalvos saldus desertinis vynas, Kipre gaminamas jau 4000 metų.

Teirautis agentūroje