Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Šri Lanka

Keliaujame su Novaturu (viešbučiai ir kainos)

Keliaujame iš Lenkijos (siųsti užklausą)

Šri Lankos salos plotas panašus į Lietuvos. Vieniems ji savo forma primena kriaušę, kitiems - perlą, tretiems - ašarą, nukritusią iš didžiulio Indijos pusiasalio. Šri Lankoje, esančioje netoli pusiaujo, nežinomi keturi metų laikai, o dienos ir nakties ilgumas ištisus metus beveik po dvylika valandų.

Egzotiška Šri Lanka keliautojus vilioja peizažų įvairove. Čia - ir 2500 m aukščio kalnai, ir plačios derlingos lygumos, kurias keičia stepės bei nesibaigiančios džiunglės, smėlėti, vieni gražiausių pasaulyje paplūdimiai, kuriuos skalauja ramus ir šiltas Indijos vandenynas.

Brangakmeniai dažnai vienas pagrindinių Šri Lankos lankytojų tikslų. Garsiausias ir gražiausias yra Šri Lankos safyras, nešantis sėkmę. Po jo - rubinas. Saloje kasami ir pusiau brangūs akmenys: katės akis, topazas, cirkonis, ametistas, akvamarinas.

Pats didžiausias britų karūnos safyras, sveriantis daugiau nei 400 karatų, buvo rastas Šri Lankos ryžių laukuose netoli Ratnapuros. Apie Šri Lankos safyrų kilmę sklando daugybė legendų. Šri Lankos ir Birmos safyrai geresni už australiškuosius - jų intensyvesnis mėlynumas nepereina į juodumą, o išlaiko savo dangišką atspalvį. Nuo viduramžių juvelyrų amatu ir brangakmenių prekyba saloje verčiasi "maurai" - arabų kilmės Šri Lankos gyventojai. Cinamonas - pagrindinis šalies prieskonis, išgarsinęs salą. Dabar prieskoninių augalų soduose turistams parodomi muskato riešutų, imbiero, kardamono, vanilės, gvazdikėlių, pipirų medžiai.

Pradžią plantacijų ūkiui Šri Lankoje davė portugalai. Juos labiausiai domino prieskoniai, o ypač cinamonas. Portugalai suprato, kad nuolat kertant ruduosius medžius, sąžalynai galiausiai baigsis. tad ėmėsi specialiai juos auginti.

Olandai, užvaldę Šri Lanką po portugalų, pradėjo auginti saloje kavą. Tropikų miškai kalnų pietvakariniuose šlaituose buvo sunaikinti dėl kavamedžių plantacijų. Šri Lanka galėjo tapti kavos sala, tačiau XIX a. pabaigoje kavamedžių plantacijas suniokojo grybelio epidemija. Pradėta auginti arbata.

Arbata - Šri Lankos žaliasis deimantas. Ją auginti saloje ėmėsi anglų kolonizatoriai XIX a. antrojoje pusėje. Arbatai reikalinga drėgna dirva ir vėsokas klimatas. Tokios sąlygos yra kalnuose. Geriausia yra Ben Orange Pekoe Fannings (BOPF) arbata. Pagal arbatos eksportą Šri Lanka nusileidžia tik Indijai. Tipiškas Šri Lankos vaizdas - tai kalnų rajonai, paversti arbatos plantacijomis.

Ne vien augmenijos įvairovė stebina atvykusiuosius. Turistus kelionės pradžioje išgąsdina keliuose ar paplūdimiuose rėpliojantys varanai - didžiuliai nepavojingi driežai ir įžūlios beždžionės, besitaikančios įsmukti į viešbučio kambarį pro pamirštas uždaryti balkono duris. Daugelį sužavi prijaukinti drambliai, tampantys rąstus. Stepėse dar galima sutikti ir laukinių dramblių, kurių iš viso belikę vos 2800.

Teirautis agentūroje