Atokvėpis Žygimanto Augusto žemėje 1 d.

Pažintinių kelionių ciklas Atrask Lenkiją”
Atokvėpis Žygimanto Augusto žemėje

Augustavas - Vygriai - Suvalkai

Išvykstame iš Vilniaus, Spaudos rūmų aikštelės (07:00 val. ryte)

Kelionė į Augustavą - Lenkijos „Šiaurės Veneciją", senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemę. Čia su kryžiuočiais kovojo Vytautas Didysis, čia savo vasaros rezidenciją įsirengė ir karalius Žygimantas Augustas, davęs miestui ne tik savo vardą, bet ir 1561 m. suteikęs Magdeburgo teises. Svarbiausias lankytinas objektas čia yra Augustavo kanalas, iškastas 1823 m. Anksčiau kanalas buvo svarbus vandens transporto kelias, jungęs Baltijos jūrą su daugeliu Lenkijos upių. Šiais laikais kanalas nebėra svarbus upinei laivybai, jo paskirtis - džiuginti turistus.

Leidžiamės į 2-3 valandų kelionę *laivu Augustavo kanalais ir ežerais. Plaukiama ne tik kanalu, bet ir Studzieničnos bei Balčio ežerais. Įdomiausia stebėti, kaip laivas persikelia per šliuzus, mat iš XIX a. vis dar išliko senovinė pakeliamųjų tiltų ir šliuzų sistema, įrengta dėl skirtingo ežerų vandens lygio. Laivelis įsispraudžia į siaurutėlį kanalo šliuzą, kuriame stabteli, kol šliuzas prisipildo vandens ir kilsteli laivą, tada, atvėrus antruosius vartelius, jau galima tęsti kelionę. Šliuzo vartus valdo ne kokios nors išmaniosios technologijos, bet viskas vyksta kaip senovėje – iššoka vyrai ir rankomis atveria bei užveria vartus. Plaukdami aplankysime pusiasalį, kuriame stovi maža koplytėlė. Tai piligrimų lankoma vieta, garsėjanti Dievo Motinos Marijos šventuoju šaltiniu ir popiežiaus Jono Pauliaus II paminklu.
Ekskursija po Augustavo senamiestį – vienas iš svarbiausių gamtos ir istorijos paminklų mieste yra 1824-1839 m. nutiestas Augustavo kanalas, jungiantis Vyslos ir Nemuno upes. Miesto centre yra išlikusių vėlyvojo klasicizmo ir eklektikos stiliaus pastatų.
Išvykimas iš Augustavo. Kelionė į Vygrius. Kadaise šiose vietose buvo kunigaikščių Vytauto, Jogailos, Žygimanto Augusto medžioklės dvaras. 1667 m. Vygrių ežero pusiasalį Lenkijos karalius Jonas Kazimieras padovanojo kamaldulių vienuoliams, kurie ant kalvos pastatė vienuolyną ir bažnyčią. Lankome baroko stiliaus vienuolių kamaldulių architektūrinį *ansamblį: bažnyčią, bažnyčios požemius su vienuolių kriptomis, bokštą bei eremus – mažus namelius. Nuo vienuolyno varpinės bokšto atsiveria įspūdinga Vygrių nacionalinio parko panorama – unikalus ežeringas aukštumų kraštovaizdis.
Išvykstame namų link, pakeliui sustosime Suvalkų miestelyje, laisvas laikas su galimybe apsipirkti.
Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui - 29 €
Vaikams iki 12 metų kaina - 20 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:
· kelionė turistinės klasės autobusu
· kelionės vadovo - gido paslaugos
· vietinių gidų paslaugos
· ekskursinė programa
· gidų sistemos įranga (ausinukai)
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
· įėjimo bilietai į mokamus objektus* ~16 €
· medicininių išlaidų draudimas
· asmeninės išlaidos

Pastabos:
· Į ES šalis galima vykti su pasu arba ID kortele, kurie galioja mažiausiai 3 mėn. po grįžimo iš kelionės datos.
· Lankomų objektų įėjimo bilietų kainos gali keistis.
· Lankomų objektų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo darbo laiko ir užimtumo.
· Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Datos ir kainos
2020-09-12 Išvykimas
29.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite