Pažink svetingą Birštoną (rusų kalba)

Senovėje Velnio duobės vietoje ant aukšto kalno stovėjo graži bažnyčia. Kartą pro šalį ėjęs kaimietis pamatė šios bažnyčios kunigą su jauna mergina. Pasipiktinęs nederamu elgesiu žmogus riktelėjo: „Kad tu skradžiai į žemę  prasmegtum!“ Ir prasmego kunigas, mergina ir visa bažnyčia. Pasakojama, kad kai duobėje būna vandens, akyli žmonės gali įžiūrėti bažnyčios bokštus, o dori – girdėti varpų skambesį...

Ryte išvykimas iš Vilniaus.

Vyksime vaizdingu keliu link Aukštadvario ir apžiūrėsime paslaptingą Velnio duobę.

Velnio duobė – geologinis gamtos paminklas, įtrauktas į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą. Velnio duobė – išties paslaptinga vieta. Netgi jos kilmė – kol kas neįminta mįslė. Mitologinis – sakralinis kultūros paveldo objektas, apie 40 metrų gylio. Viršuje duobė taisyklingai apskrita ir net 200 metrų skersmens. Jos dugne durpių sluoksnis siekia apie 10 m, taigi bendras gylis būtų apie 50 metrų. Manoma, kad senovėje ši duobė buvusi dar gilesnė. Velnio duobės paslapčių takas veda apačion, kur randasi  60 metrų skersmens pelkė. Šiuo metu Velnio duobė yra paruošta lankymui, yra įrengta apžvalgos aikštelė.Sekanti stotelė – Birštonas. Tai žavus kurortas, įsikūręs ant Nemuno kranto. Pasivaikščiosime Birštono centre. Mūsų laukia susipažinimas su karališkojo Birštono istorija, pirmųjų Birštono mineralinių šaltinių vandens skanavimas, sveikatinimasis S. Kneipo metodu, įspūdingo centrinio miesto parko ir mineralinio vandens galerijos aplankymas.

Laisvas laikas. Ekskursiją tęsime kopdami į aukščiausią Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštą. Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, iš kurių galėsime pasigrožėti vaizdais: Nemuno upės kilpomis, aukštais šlaitais, raguvomis bei atodangomis... Priešais bokštą įrengtas stendas, kuriame galima susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu.

Po smagios ekskursijos grįžtame namo.

Kelionės kaina asmeniui 23 €
Kelionės kaina vaikui iki 12 m. 20 €


Į kelionės kainą įskaičiuota :

- kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
- gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
- ekskursinė programa
- gidų sistemų įranga (ausinukai)

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- asmeninės išlaidos

 Papildoma informacija:
- objektų lankymo eiliškumas gali keistis
- muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Datos ir kainos
2020-10-25 Išvykimas
23.00 €   29.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite