Prancūzijos Elzasas ir Vokietijos Švarcvaldas 7 d.

Kelionės išskirtinumai

 • Kelionėje puikiai dera mažų miestelių idilė, kalnų didybė ir pilių prabanga
 • Aplankote Elzaso provincijos sostinę ir vieną svarbiausių Europos Sąjungos miestų Strasbūrą
 • Elzasas keri pasakiškais, gausiai gėlėmis išpuoštais vyndarių miesteliais, kur degustuojate gardų krašto vyną, grožitės ant kalno įsikūrusiu Šv. Odilės vienuolynu, aplankote Elzaso vyno sostinę - Kolmarą
 • Gamtos didybę pajuntate keliaudami po Brolių Grimų pasakų veikėjų apgyvendintą Juodąją girią: keliatės į Feldbergo kalną, grožitės Tribergo kriokliais, pamatote milžinišką laikrodį ir jo „gyventoją“, 150 kg sveriančią gegutę, lankote Hohencolernų pilį
 • Už papildomą mokestį yra galimybė išsinuomoti ausinukus
 • Kiekvieną kelionių vadovą daugiau nei 10 000 mūsų keliautojų įvertino puikiai
 • 80% kelionių vyksta naujais autobusais
1 diena

Lenkija, Vokietija

Labai anksti ryte (5 val. iš Vilniaus) išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Pietums sustojate vienoje iš Lenkijos pakelės užeigų. Apie 21:30 val. atvykstate į viešbutį Vokietijoje, Drezdeno apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

Šiandien nuvažiuojate ~1140 km.


2 diena

Strasbūras

Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate į Strasbūrą. Centrinė miesto dalis, vadinama „didžiąja sala", apglėbta dviejų Ilo upės atšakų yra saugoma UNESCO. Istorinis miesto centras suspaustas ir apstatytas namais, tačiau žmonių pertekliaus nėra. Atvykus (apie 17 val.) pasivaikštote po Elzaso provincijos sostinės senamiestį. Grožitės „didybės ir grakštumo stebuklu", taip kažkada Dievo Motinos katedrą titulavo Viktoras Hugo. Apžiūrite senosios statybos kvartalą aplink katedrą, kurį priimta vadinti Katedros kvartalu. Pasivaikštote pėstiesiems skirta senąja Turgaus gatve su turtingai dekoruotais elzasietiškais namais, sudarančiais unikalų miesto ansamblį. Esant galimybei, *plaukiate laivu gėrėdamiesi gražiausio miesto rajono – „Mažosios Prancūzijos", dengtų tiltų kvartalo, Vobano užtvankos vaizdais bei Europos institucijų pastatais. Apie 22 val. atvykstate į viešbutį Strasbūre.

Šiandien nuvažiuojate ~630 km.

3 diena

Šv. Odilės vienuolynas, Riquewihr, Kolmaras ir vyno degustacija

Pusryčiai. Apie 9 val. iškeliaujate vaizdingais Elzaso keliais. Derlingą lygumą keičia kalvos, ant kurių raitosi vynuogynai, o virš jų iškyla Vožų kalnai su stačiais skardžiais, miškingais šlaitais ir aukštikalnių pievomis. Aplankote vieną labiausiai lankomų vietų Elzase – Šv. Odilės vienuolyną, pastatytą ant kalno, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti apylinkių panorama. Toliau vaizdingu „vyno keliu" vykstate į mažą, žavų Riquewihr miestelį. Vyno kelias Elzase nusitęsia 170 kilometrų. Vykstant juo prieš akis atsiveria neįtikėtinai gražūs peizažai: kalnai, žali vynuogynai, raudonų čerpių stogai, virš kurių kyšo bažnyčių smailės, tvirtovių bokštai ir pilys. Pavaikštote po Riquewihr ir apžiūrite vynininkų namus, miestą juosiančią sieną. Vynuogynų apsuptas Riquewihr su grįstomis gatvelėmis, snapučiais išpuoštais balkonais, romantišku dvigubu pylimu ir sargybos bokštais yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Aplankote vieno iš gausybės vietinių vyndarių vyno rūsį ir *degustuojate vyną. Vakare atvykstate į Kolmarą – Elzaso vyno sostinę, viduramžių miestą, kuriame sustojo laikas, norėdamas išsaugoti romantizmo dvelksmą. Miesto centrą sudaro gatvių, grįstų tašytais akmenimis ir apstatytų elzasietiškais pastelinių spalvų fachverkais, labirintas. Kolmare yra keli kvartalai, priklausę įvairioms gildijoms – odų raugėjų, žuvininkų. Miesto namų ženklai, emblemos, herbai – rodo, kas čia gyveno. Ekskursija senamiestyje: XIII a. Dominikonų bažnyčia, „Mažoji Venecija", Pfisterio namas, akmeninis „Galvų namas". Apie 21 val. atvykstate į viešbutį prie Kolmaro.

Šiandien nuvažiuojate ~90 km.

4 diena

„Juodoji giria", Freiburgas, Feldbergo kalnas, Titsee miestelis

Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Švarcvaldo regioną Vokietijoje. Švarcvaldo kalnai –„Juodoji giria" – tai pats didžiausias miškingas masyvas Vokietijoje. Dėl sveiko aukštikalnių klimato, jis yra vienas mėgstamiausių Vokietijos poilsio regionų. Kalnuota giria plyti Reino vakaruose nuo Karlsrūhės iki Bazelio, užima žymią vietą vokiečių kultūroje. Švarcvaldas apipintas legendomis apie nykštukus, milžinus ir dvasias. Apie jį buvo rašomos pasakos, istorijos ir romantinė lyrinė poezija. Atvykstate į Švarcvaldo perlu ir vartais į „Juodąją girią" vadinamą Freiburgą. Visas gatves išvagoję siauri kanalai labai puošia senamiestį. Gėrėtis čia yra kuo: XVI a. Pirklių namai, aikštės, 116 m aukščio varpinę turinti gotikinė Katedra, Senoji ir Naujoji rotušės, gotikinė Šv. Martyno bažnyčia ir fontanas, kurį puošia paminklas vienuoliui ir alchemikui Bartoldui Švarcui, išradusiam paraką. Išvykstate aukščiausio Švarcvaldo kalno link. *Pasikėlus funikulieriumi į Feldbergo kalną (1493 m) atsiveria pasakiška apylinkių panorama. Vykstate į Titisee miestelį prie to paties vardo ežero. Ežero krantai nukloti švelnia žaluma, o vanduo krištolinio skaidrumo. Čia galima išsimaudyti, pasigėrėti miestelio vaizdais. Apie 20 val. atvykstate į viešbutį prie Villingen-Schwenningeno.

Šiandien nuvažiuojate ~160 km.

5 diena

Tribergas, Schonach, Hohencolernų pilis, Tiubingenas

Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į Tribergą, žinomą savo ryškia, žaisline architektūra. Iš miestelio pėsčiomis pakylate iki *Tribergo krioklio. Tai aukščiausias Vokietijos krioklys, jo vandenys su didžiausiu triukšmu krenta iš 163 m aukščio. Pasivaikštote po Tribergą, kurio namų sienos išpieštos vokiškų pasakų motyvais. Čia gausybė laikrodžių parduotuvių, nes Švarcvaldas – laikrodžio su gegute gimtinė! Tradicinis amatas klesti ir dabar. Pačius didžiausius laikrodžius su gegute nufotografuojate Schonach miestelyje. Vykstate į Zigmaringeno miestą prie Dunojaus. Aplankote nuostabią *Hohencolernų pilį. Nežiūrint į jos ilgą ir seną istoriją, pilis išgarsėjo Antrojo pasaulinio karo metais tapusi dramatiškų įvykių arena. Daugybė pilies salių apstatytos prabangiais baldais, puoštos porceliano ir meno kūriniais. Iš salių pavadinimų dvelkia praėjusių šimtmečių aukštuomenės gyvenimu: Portugalų galerija, Huberto salė, Protėvių salė, Žozefinos miegamasis, Raudonas, Žalias ir Prancūziškas salonai. Muziejaus pasididžiavimas – ginklų kolekcija, laikoma didžiausia privačia ginklų kolekcija Europoje. Joje – per 3000 eksponatų. Trumpa ekskursija po miestą apžiūrint Rotušę, vaistinę, mitologinio riterio Zigmaro paminklą, Šv. Jono bažnyčią, senuosius miesto namus. Vykstate į universitetinį miestą – Tiubingeną. Mieste susiliedamos Nekaro ir Amero upės sudaro siaurą žemės trikampį, savotišką Neckarinsel pusiasalį, žinomą savo vaizdinga Platanenallee gatve. Čia ir yra istoriniai pastatai, kurių fasadų linija nusipelnė Neckfront vardo. Tarp šių spalvingų namų iškyla „Giolderlino bokštas", netoliese – Rotušė, Marktplatz aikštė, Schloss Hohentubingen (dabar – dalis universiteto), žydų kvartalas, Holzmarkt aikštė. Apie 21 val. atvykstate į viešbutį prie Tiubingeno.

Šiandien nuvažiuojate ~140 km.

6 diena

Dinkelsbiulis

Pusryčiai. Apie 8 val. išvykstate į seną Frankonijos miestą su turtinga istorija – Dinkelsbiulį. Miestą, kurį Trisdešimties metų karo metu išgelbėjo vaikai. Miesto gyvenamajame rajone išsidėstę daugybė senųjų pastatų, kurių žymiausias – „Vokiškas namas". Svarbios miesto įžymybės: Šv. Jurgio bažnyčia, Teutono ordino rūmai, gynybinė siena su keturiais vartais. Tai nedidelis miestelis su spalvingais ir fachverkiniais namais bei tyliomis gatvelėmis. Vakare, apie 21 val., atvykstate į viešbutį netoli Lenkijos–Vokietijos pasienio. Šalia viešbučio veikia nedidelė parduotuvėlė ir lenkiškus patiekalus siūlantis restoranas.

Šiandien nuvažiuojate ~720 km.

7 diena

Kelionė namo

Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate į Lietuvą. Kelionė per Lenkiją. Pietums sustojate vienoje iš Lenkijos pakelėje veikiančių užeigų. Apie 22 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Šiandien nuvažiuojate ~1040 km.
Kelionės metu nuvažiuojama ~3920 km.


Į kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu
 • 6 nakvynės viešbučiuose
 • Maitinimas – 6 pusryčiai (pagerinti kontinentiniai)
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats apie 65 EUR už visus (*) pažymėtus objektus
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Kalvarijos, ¹Panevėžio, ¹Šiaulių, ¹Klaipėdos ir ¹Alytaus
(¹) – yra papildomų sąlygų
 • Dėl nuo kelionių organizatoriaus nepriklausančių aplinkybių kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Kaina pateikta asmeniui dviviečiame/ dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Priemoka už vienvietį kambarį – nuo 200 EUR
Datos ir kainos
2022-06-30 Išvykimas
459.00 €   469.00 € Kaina
10 vt. Liko vietų
2022-08-21 Išvykimas
459.00 €   469.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
2022-10-02 Išvykimas
459.00 €   469.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
Susisiekite