Savaitgalis Latvijoje: Daugpilis - Agluona 2 d.

ZARASAI-DAUGPILIS-AGLUONA-IGNALINA

Daugpilis - Latgalos sostinė, kurios istorija bei pats pavadinimas (pilis prie Dauguvos)  sietinas su Livonijos ordino valdymo laikotarpiu.

Kelionės išskirtinumai:
Į kainą įskaičiuoti tradiciniai pietūs!

1 diena

7:00 – išvykstame iš Vilniaus, pakeliui sustosime Zarasuose. Zarasai nuo 1387 m. iki XVIII a. pab. priklausė Vilniaus vyskupijai. Miestelis nukentėjo per Šiaurės ir 1812 m. karą. Su miestu susipažįstame eidami apžvalgos taku virš ežero iš kur atsiveria puikus vaizdas. Zaraso ežero plotas 372 ha, didžiausias gylis 36 metrai. Jame yra keturios salos. Didžiausioji su krantu sujungta tiltu, joje vyksta šventiniai renginiai.

Iš Zarasų keliaujame į Stelmužę, šią vietovę išgarsino seniausias Lietuvoje ąžuolas. Šiam senoliui apie 1500 m. Medis be viršūnės, išpuvusiu vidumi, užlopytas, paramstytas, bet kasmet išaugina gilių. Šalia ąžuolo yra unikali  bažnyčia, pastatyta 1650 m., kurią surentė latvių meistrai tik kirviais aptašydami sienojus, nenaudodami metalinių vinių ar pjūklų.

Kelionę tęsime link  Daugpilio šratų gamyklos, įkurtos 1885 metais ir laikomos seniausia šaudmenų gamykla Šiaurės Europoje. Gamykloje yra vienintelis Europoje veikiantis švino liejimo bokštas. Čia siūloma apžiūrėti istorinę ekspoziciją, šratų liejimo cechą, užlipti į unikalų 31,5 m bokštą, po kuriuo yra 19 m gylio aušinimo šulinys. Nuo gamyklos bokšto atsiveria puikus vaizdas į miesto centrą. Šaudmenų gamykloje galima pajusti unikalią XIX amžiaus atmosferą ir susipažinti su senųjų įrenginių veikimu.

Pietūs restorane.

Po pietų lankysitės ,,Šmakovkos" muziejuje. Čia turėsite galimybę padegustuoti šio tradicinio latviško gėrimo, kuris yra Latgalos kulinarinis paveldas.
Toliau tęsime mūsų apžvalginę ekskursiją po Daugpilį. Pasigrožėsime jugendo stiliaus pastatais, pasivaikščiosime pėsčiųjų (Rygos g.) gatve, Daugpilio universiteto skvere apžiūrėsime saulės laikrodį...

Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Po pusryčių vyksime į Daugpilio tvirtovę, kurią galima vadinti pagrindiniu miesto simboliu. Tai vienintelis toks beveik be pakitimų išlikęs XIX a. pirmosios pusės tvirtovės pavyzdys Rytų Europoje. Kiekviena tvirtovės detalė yra sukurta remiantis geriausių carinės Rusijos ir Europos architektų patirtimi.

Tęsiame kelionę į Agluoną, kur, spėjama, buvo nužudytas Lietuvos karalius Mindaugas. Pirmiausia sustosime prie paminklo Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai. Po to aplankysime didžiausią Latvijoje katalikų šventovę – Agluonos baziliką, kuri garsėja ne tik didingais Žolinių atlaidais, bet ir centrinį altorių puošiančiu stebuklingu laikomu Dievo Motinos paveikslu, kuris, sakoma, turi gydomųjų galių.

Kelionę tęsime Strigailiškio kaime, dalyvausime kulinarinėje edukacijoje - autentiško tradicinio šakočio kepime, sužinosime senuosius šio gaminio kepimo būdus, jį kepsime tikros ugnies kaitroje, degustuosime tradicinį ir trapųjį šakotį su kava ar arbata. Pasmaguriavę, keliausime namo...

Kelionės kaina asmeniui - 82
Vaikams iki 12 metų kaina - 70 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

· kelionė turistinės klasės autobusu
· viena nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje (dviviečiame/triviečiame kambaryje)
· kelionės vadovo - gido paslaugos
· vietinių gidų paslaugos
· ekskursinė programa
· pietūs Daugpilyje
· gidų sistemos įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
· įėjimo bilietai į mokamus objektus* ~10 €
· medicininių išlaidų draudimas
· asmeninės išlaidos
· priemoka už vienvietį kambarį 15 EUR.

Pastabos:
· Į ES šalis galima vykti su pasu arba ID kortele, kurie galioja mažiausiai 3 mėn. po grįžimo iš kelionės datos.
· Lankomų objektų įėjimo bilietų kainos gali keistis.
· Lankomų objektų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo darbo laiko ir užimtumo.
· Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
· Kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.

Datos ir kainos
2020-08-15 Išvykimas
82.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite