Šiaurės Lietuva: Biržai ir Rokiškis (rusų kalba)

Vaizdingomis vietovėmis garsėjanti Šiaurės rytų Lietuva stebina ne tik giriomis ir ežerais, bet ir įstabiais, vienas už kitą gražesniais dvarais...

Ryte išvykimas iš Vilniaus. ( 08:00)

Šios kelionės metu aplankysime keletą įspūdingo grožio Šiaurės Lietuvos dvarų ir pirmas mūsų sustojimas bus Biržuose, Biržų pilyje, bastioninio tipo renesansinėje tvirtovėje. Dabar pilyje įsikūrę Biržų krašto muziejus „Sėla“. Jame galima susipažinti su turtinga ekspozicija apie knygnešių veiklą, tradicinius amatus ir papročius, senuosius ilgio matus, apie Biržų krašto istoriją ir šventes.

Vėliau pasivaikščiosime mediniu pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą ir pasieksime ežero pusiasalyje esantį Astravos dvarą – vieną gražiausių romantizmo architektūros sodybų Lietuvoje. Apžiūrėsime Tiškevičių dvaro rūmus ir parką, išgirsime daug įdomių istorijų apie dvaro savininkus, pavyzdžiui apie Mykolą Tiškevičių, kuris domėjosi archeologija ir galėjo pasigirti radiniais iš Egipto arba Pompėjos archeologinių kasinėjimų.

Nuvažiuosime ir prie vienos iš daugelio šiame krašte įgriuvos – Karvės olos. Tai viena žymiausių ir didžiausių smegduobių. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Speleologai mano, kad jai apie 200 metų. Sužinosime, kaip ir kodėl atsiranda smegduobės, išgirsime įdomias legendas ir tikrus faktus apie šią vietą. Dar trūksta įspūdžių?

Kviečiame į Kirkilų apžvalgos bokštą, kurio neįmanoma supainioti su jokiu kitu. Išskirtinės architektūros statinys traukia lankytojus ne tik savo išvaizda, bet ir nuo viršaus atsiveriančiais vaizdais į Kirkilų karstinius ežerėlius.

Išvykstame Rokiškio link. Lietuvos šiaurės rytuose randasi Rokiškio kraštas, senoji sėlių genčių žemė, garsėjanti savo senąja architektūra, tradicijomis bei įdomia istorija ir kultūra. Atvykus į Rokiškį mūsų laukia pažintis su miestu. Ekskursijos metu pamatysime unikalią Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią - vieną originaliausių ir įspūdingiausių neogotikos paminklų Lietuvoje. Bažnyčios vidus – ištisa meno vertybių ekspozicija. Būtinai aplankysime ir turtingą Rokiškio krašto muziejų – grafų Tyzenhauzų dvaro rūmus. Autentiška dvaro aplinka papasakos apie Tyzenhauzų giminės garsius žmones, jų nuveiktus darbus. Pamatysime grafams priklausiusius daiktus – rūbus, knygas, indus, baldus, susipažinsime su jų buitimi ir tuometiniu gyvenimu.

Ekskursijos metu būtinai pamatysime ir tapytų langinių gatvę – Rokiškio pasididžiavimą.

Kelionės kaina asmeniui - 48 €
Kelionės kaina vaikui iki 12 m. - 43 €


Į kelionės kainą įskaičiuota :

  •  kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus
  •  gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
  •  ekskursinė programa
  •  gidų sistemų įranga (ausinukai)
  •  įėjimo bilietai

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  •   asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:

  •  objektų lankymo eiliškumas gali keistis
  •   muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Datos ir kainos
2021-06-27 Išvykimas
48.00 €   58.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
Susisiekite