Sigulda - Pernu 2 d.

Kelionės išskirtinumai:

Laivas laikas prie jūros!
Į kainą įskaičiuoti pietūs!

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Keliaujame į Siguldą ir lankysime Gaujos nacionalinį parką, kuris dažnai vadinamas ,,Latvijos Šveicarija”.  Šis parkas buvo įkurtas išsaugant unikalų, prieš 12 tūkstančių metų susiformavusį, gamtos paminklą – Gaujos upės slėnį. Aplankysime didingą Turaidos pilį, statytą dar XIII a. Rygos vyskupo Alberto reikmėms toje vietoje, kurioje anksčiau stovėjo Turaidos lyvių valdovo Kaupo medinė pilis. Nuo jos bokštų atsiveria Gaujos ir jos apylinkių panorama. Nueisime iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė. Ši mergina paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę.  Ant piliakalnio, aukštai iškilusio virš Gaujos krantų, stūkso didingi Livonijos ordino pilies griuvėsiai, saugomi gilių griovių ir daubų. Taip pat pamatysime legendomis apipintą Gutmano grotą ir Krimuldos dvarą. O nusileidimas Siguldos lynų keliu, nutiestu nuo Siguldos iki Krimuldos, kiekvienam suteiks neužmirštamų įspūdžių.

Ekskursijos metu yra numatyta pertrauka pietums.

Išvykstame į Estiją. Vakare atvykstame į Pernu (est. Pärnu) – Estijos kurortą, kartais dar vadinamą Estijos vasaros sostine, įsikūrusį šalies pietuose šalia Pernu upės žiočių. Mieste yra  daug viešbučių, restoranų, ilgų paplūdimių ir parkų.
Pernu pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1251 m. kaip Hanzos miestas.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Pernu senamiestį. Pamatysime Rotušę, pastatytą 1797 m. kaip pirklio rezidenciją. Pirkliui mirus, namą nupirko Pernu lankęsis Aleksandras I, kuris namą pertvarkė į komendantūrą, šv. Jekaterinos cerkvę – carienės  Katerinos II įsakymu pastatytą XVIII a. baroko stiliaus šventovę  ir taip pat įžymią šv. Elžbietos bažnyčią, garsėjančią savo vargonais. Taip pat turėsime progą susipažinti su vienintele išlikusia miesto sienos tvirtove, Raudonuoju Bokštu dar vadinamu Kalėjimo Bokštu ir Talino Vartais. Senovėje šie vartai iš tiesų buvo kelio į Taliną pradžia. Dabar jie atsiveria į parką ir Valllikaar – šalia prieplaukos esančią gražiai sutvarkytą žaliąją zoną su miesto gynybinės sienos fragmentais, kuri puikiai tinka piknikams ir romantiškiems pasivaikščiojimams.

Laisvas laikas prie jūros. Popiet išvykstame Lietuvos link. 

Kelionės kaina asmeniui - 99
Vaikams iki 12 metų, kaina - 87 €


Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė turistinės klasės autobusu
viena nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje Pernu mieste (dviviečiame/triviečiame kambaryje)
kelionės vadovo - gido paslaugos
vietinių gidų paslaugos
ekskursinė programa
pietūs Siguldoje
gidų sistemos įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

įėjimo bilietai į mokamus objektus* ~15 €
medicininių išlaidų draudimas
asmeninės išlaidos
priemoka už vienvietį kambarį 20 EUR.

Pastabos:

Į ES šalis galima vykti su pasu arba ID kortele, kurie galioja mažiausiai 3 mėn. po grįžimo iš kelionės datos.
Lankomų objektų įėjimo bilietų kainos gali keistis.
Lankomų objektų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo darbo laiko ir užimtumo.
Bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.

Datos ir kainos
2020-09-19 Išvykimas
99.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite