Ukmergės krašto dvarai ir pilys 1 d.

       Tai vaizdingas ir didingas maršrutas po žymiausius Ukmergės rajono dvarus – Taujėnų, Siesikų, Vaitkuškio, Užugirio, Krikštėnų...

Kelionės išskirtinumai:
į kainą įskaičiuoti aukštaitiški pietūs!

Išvykimas 8:00 val. Ukmergės link. Pirmas sustojimas prie Ukmergės piliakalnio. Galima teigti, jog nuo šio piliakalnio prasidėjo Ukmergės miesto istorija. Oficiali miesto vardo paminėjimo, tuo pačiu ir įkūrimo data laikomi 1333 m., kuomet Livonijos ordinas užpuolė medinę Vilkmergės pilį, o įnirtingos kovos buvo aprašytos metraščiuose. Pakilsime ant piliakalnio.

Kitas sustojimas mūsų maršrute – Vaitkuškio dvaras. Jis pradėtas formuoti XVI a. ir turėjo daugybę šeimininkų. 1862 m. perstatytas į  neogotikinį stilių. Prasidėjus I pasauliniam karui, vertingi daiktai buvo išvežti į Rusiją ir ten dingo. 1941 m. naciai dvare įkūrė getą žydams. Po karo dvaras, likęs be šeimininkų, sparčiai nyko – teliko tik bokštas ir arklidžių fragmentai. Šiuo metu dvarą atsiėmę palikuonys iš Lenkijos ir laukia visų norinčių apžiūrėti.

Toliau mūsų laukia turtingumu ir prašmatnumu garsėjusi kunigaikščių Radvilų rezidencija – Taujėnų dvaras. Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika. Dvaro parke yra išlikusių ir kitų dvaro statinių: vienintelis Lietuvoje trijų aukštų medinis svirnas, koplytėlė su Marijos statula, bitininko namas, „Peklužė“. Mus pasitiks  pats kunigaikštis Radvila, kuris papasakos apie savo ir dvariškių gyvenimą.


 

Padėkoję už įdomią ekskursiją po dvarą, keliaujame Užugirio link į Antano Smetonos dvarą. Pirmojo Prezidento rezidencija yra vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60 – ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. Dvaras Užugiryje Prezidentui buvo poilsio ir apmąstymų vieta. Smetoninių šventėmis garsėjantis dvaras primins pirmosios Lietuvos Respublikos atmosferą. Apsilankysime čia įsikūrusiame muziejuje, sužinosime Prezidento gyvenimo istoriją bei kokius valgius mėgo Prezidentas, o dvaro restorane turėsime progą paragauti aukštaičių patiekalų.

Vienas įspūdingiausių šio maršruto sustojimų – Siesikų pilis. Ši pilis labai savita, nes tai vienas iš nedaugelio Lietuvoje nuo Renesanso epochos išlikusių architektūros statinių. Nuostabus kraštovaizdis – dvarą juosia Siesikų ežeras ir 2 kastiniai grioviai. Dvaro sodybą sudaro 6 pastatai (rūmai, „akademija“ vadinama mokykla, spirito varykla, svirnas, paukštidė, kumetynas) ir parkas. Pamatysime sutvarkytą rūmų parką, atstatytą ir pritaikytą lankymui dvaro bravorą.

Po ekskursijos Siesikų pilyje vyksime į Krikštėnų dvarą, kuris minimas nuo XVIII a. kaip kunigaikščio Ksavero Bogušo nuosavybė. XIX a. viduryje Krikštėnuose pastatyti vėlyvojo baroko stiliaus rūmai. Šiandien Krikštėnų dvaras atgijo, atkurtas jo unikalus stilius. Dvaras įsikūręs ramioje ir nuošalioje vietoje, išsiskiriančioje nuostabiu erdvės ir vaizdingo kraštovaizdžio deriniu. Pasivaikščiosime po apylinkes ir vyksime namų link.

Kelionės kaina asmeniui 44 €
Vaikams iki 12 metų kaina 42 €

 

Į kelionės kainą įskaičiuota :
- kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
- gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
- ekskursinė programa
- įėjimo bilietai į mokamus objektus
- pietūs A. Smetonos dvare
- gidų sistemų įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
  -  asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:

- objektų lankymo eiliškumas gali keistis
- muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Datos ir kainos
2020-11-14 Išvykimas
46.00 €   49.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite