Važiuojam į Trakus kibinų..

Kelionės išskirtinumai:
Į kainą įskaičiuotas kibinų paruošimo bei degustavimo užsiėmimas!


Ryte išvykimas iš Vilniaus.
Pirmas sustojimas Trakų rajone, šalia Būdos kaimo, kur į dangų stiebiasi mediniais angelais puošiama Angelų kalva. Šiandien kalvą puošia per 40 didingų angelų. Tai iš ąžuolo drožtos skulptūros bei koplytstulpiai, siekiantys beveik 6 metrus. Kiekvienas ant kalvos esantis angelas tarsi įkūnija vieną iš gyvenimo tiesų, pamatinių žmonijos ar krikščioniškųjų vertybių. Ant kalvos angelo pavidalu įamžinta Gyvybė, Tiesa, Taika, Dvasios ramybė, Atjauta, Pasiaukojimas, Meilė, Sveikata, Džiaugsmas, Dėkingumas, Viltis ir kt. Taip pat tikimasi, kad Angelų kalva padės sutelkti ir suvienyti vietos žmones, šeimas, profesines ar kitokias bendruomenes.

Apsilankysime viename gražiausių parkų Lietuvoje – Užutrakyje. Tai buvusi grafų Tiškevičių rezidencija, kuri po restauravimo sušvito naujomis spalvomis. Ekskursijos metu sužinosime apie Tiškevičių giminę, apžiūrėsime dvaro rūmus, pasivaikščiosime po parką. Anuomet į Užutrakio dvarą grafai atvykdavo vandens keliu – plaustu per Galvės ir Skaisčio ežerų sąsmauką juos perkeldavo keltininkas. Sausuma nekeliaudavo ir aukšto rango Tiškevičių svečiai, vykstantys į dažnai čia rengiamus priėmimus, giminių susitikimus ir draugiškas puotas.

Linksmai nusiteikę vyksime į Trakus. Trakai - tai ne tik salos pilis, kurią apžiūrėsime mūsų ekskursijos metu, tačiau ir karaimų bendruomenė bei jos kultūrinis ir kulinarinis paveldas. Aplankome vienintelį Europoje karaimų tautos muziejų, kuriame sužinosime apie šios tautos istoriją, kultūrą bei papročius.  Lankysime vadinamą Mažąjį miestą, kuriame nuo seno gyveno atkeldintos karaimų šeimos,  susipažinsime su Karaimų palikimu, kuris įamžintas to paties pavadinimo miesto gatvėje. Pamatysime ir kenesą,  karaimų maldos namus. Pažintį  su šios tautos kultūra pratęsime ragaudami karaimų kulinarinio paveldo patiekalą – kibinus. Sudalyvausime kibinų paruošimo bei degustavimo užsiėmime, ir paragaudami tradicinio karaimų sultinio bei kibinų, pasiklausysime pasakojimų apie karaimų tradicijas ir papročius.
Grįžtame namo.

Kelionės kaina asmeniui 35 €

Į kelionės kaina įskaičiuota :

  • kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
  • gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
  • ekskursinė programa
  • įėjimo bilietai į mokamus objektus
  • kibinų paruošimo bei degustavimo užsiėmimas
  • gidų sistemų įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:

  • objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis;
  • muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Datos ir kainos
2020-09-30 Išvykimas
35.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
Susisiekite