Zarasų kraštas (rusų kalba) 1 d.

Įvairus ir įsimintinas Zarasų rajonas visus atvykusius pasitinka nepaprasto grožio gamtos kampeliais, garsiais kultūriniais renginiais, įspūdingomis turistinėmis vietovėmis. Nenustebkite išgirdę žodžius ,,analogo Lietuvoje neturintis apžvalgos ratas virš Zaraso ežero“, ,,išskirtinis 300 metų istoriją  menantis Šlyninkos vandens malūnas“ ir dar daugiau. Apie šią vietovę neužtenka išgirsti, ją reikia pamatyti, pajusti, paragauti, pažinti...

Kelionės išskirtinumai:
Į kainą įskaičiuota duonos kepimo edukacija ir pietūs!

Ryte ( 08:00)  išvykimas iš Vilniaus. Mūsų laukia Utena, vienas seniausių Lietuvos miestų, kūręsis prie Narkūnų piliakalnio ir jis daugelį kartų paminėtas kalavijuočių kronikose. Rašytiniuose šaltiniuose, karaliaus Mindaugo laiške, 1261 metais pirmąkart paminėta medinė pilis prie Utenėlės upelio.

Kitas mūsų kelionės tikslas: Baltriškių kaimas, kur įsikūrė Tiberiados bendruomenė.  Čia nuolat nuo 2001 m. gyvena katalikiškos vienuolių brolijos nariai iš Belgijos.  Šios brolijos nariams būdingas dėmesys broliškam gyvenimui, jo kokybei, pasitikėjimas, pranciškoniško gyvenimo būdo populiarinimas. Apžiūrėsime Šv. Kazimiero bažnyčią – statytą 1920 m., tradicinių ir liaudies architektūrai būdingų formų maldos namus.

 Atvykus į Šlyninkos vandens malūną, tris šimtmečius skaičiuojantį unikalų technikos paveldo statinį su išlikusia autentiška įranga,  dalyvausime edukacinioje programoje  su degustacija ,,Ant malūno sparno“. Šeimininkai aprodys visus tris malūno aukštus, papasakos įdomių istorinių faktų, supažindins su grūdų malimo procesu, parodys kaip veikia valcai, kruopinė, akmeninės girnos, senovinis maišų kėlimo ratas, visus norinčius pasvers senovinėmis svarstyklėmis. Papietausime autentiškoje aukštaičių kaimo aplinkoje ir keliausime toliau.

Nedaug Lietuvos miestelių gali didžiuotis tokia didinga Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia kaip senasis Salakas. Tai nepaprastos statybinės drąsos statinys  yra aukščiausias (72 m) šalyje iš tašytų lietuviškų lauko akmenų pastatytų bažnyčių. Manoma, kad pirmoji bažnyčia Salake pastatyta XV a. viduryje.

Zarasuose pamatysime apžvalgos ratą, kuris virš ežero pakilęs 17 metrų ir nuo kurio  atsiveria Zaraso ežero panorama.

Kelionę užbaigsime svečiuose pas Leliūnų keramiką Vytautą Valiušį. Keramikos muziejaus ekspoziciją pagyvina ir papildo įvairiausi kaimo buities daiktai, įrankiai: piestos, anderės, šepečiai, geldos, kubilai, girnos. Apie seniausių laikų žmogaus gyvenimą archeologai dažnai kalba remdamiesi puodų šukėmis, o puodai Lietuvoje jau buvo lipdomi daugiau kaip prieš keturis tūkstančius metų. Vytauto Valiušio muziejaus eksponatai jaunesni, nors irgi ne vienas turi šimtą ar net du šimtus metų. Muziejuje eksponuojama keramika skiriasi ne tik savo forma, bet ir paskirtimi, gamybos technika, puošyba.

Vakare išvykstame namų link.

Kelionės kaina asmeniui 45 €
Vaikams iki 12 metų kaina 42 €

 Į kelionės kainą įskaičiuota :

- kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
- gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
- ekskursinė programa
- įėjimo bilietai į mokamus objektus
- duonos kepimo  edukacija ir pietūs
- gidų sistemų įranga (ausinukai)
 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 -  asmeninės išlaidos

 Papildoma informacija:

- objektų lankymo eiliškumas gali keistis
- muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Datos ir kainos
Susisiekite