Zarasų kraštas (rusų kalba)

Zarasų kraštas stebina savo gamtos grožiu, įvairiais kultūriniais renginiais, įspūdingomis lankytinomis vietomis.  Neturintis analogų Lietuvoje apžvalgos ratas virš Zaraso ežero, senolis Stelmužės ąžuolas, skaičiuojantis apie  1500-2000 metų, Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero, Rojus.. Neužtenka tik išgirsti apie šį ežerų kraštą, reikia būtinai pamatyti, pažinti ir pajusti.

7:30 – išvykimas iš Vilniaus. Važiuosime link Zarasų krašto vaizdingu keliu ir pirmas mūsų sustojimas bus ROJUJE... Taip,  apsilankysime unikaliame kampelyje, Rojaus kaime, kurį įkūrė vienas  žymiausių Lietuvos sodidinkystės pomologų, Peterburgo miškų instituto profesorius A. Hrebnickis. Visą savo gyvenimą jis buvo pašventęs obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veislių tyrinėjimui. Jo sode buvo surinkta didžiulė vaismedžių kolekcija. Šiuo metu čia veikia Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus, kuriame galima susipažinti su profesoriaus veikla, gyvenimu, pasigrožėti vaizdais bei prisiminti, kad garsieji Beržininkų ananaso veislės obuoliai būtent čia ir atsirado.

Toliau mūsų laukia pasimatymas su senoliu Stelmužės ąžuolu. Jo amžius skaičiuojamas tūkstančiais metų – net  iki 1500-2000, jo gyvenimas prasidėjo beveik kartu su mūsų era ir, be abejo, jis yra mūsų tėvynės istorijos liudininkas... Bet ne vien medžio amžius įspūdingas: kamienui apimti reikia 8-9 vyrų!  Medis labai senas, supuvęs, bet beveik kasmet išaugina gilių. Šalia ąžuolo yra varpinė ir Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčia – Lietuvos architektūros paminklas bei viena seniausių išlikusių medinių bažnyčių Lietuvoje. Jį surentė latvių meistrai tik kirviais aptašydami sienojus, nenaudodami metalinių vinių ar pjūklų. Bažnytėlėje dabar veikia originalus ir ypač Zarasų krašte lankomas bažnytinio meno muziejus.

1967 metais du jauni žmonės ant Ilgio ežero išvydo šviesą, o važiuodami motociklu per tiltelį ant sutrūnijosio polio pamatė jauną nepaprasto grožio mergaitę. Paaugliai išsigando, motociklas užgeso, tad šiek tiek prariedėjo, o paskui nuvažiavo tolyn. Iš išgąsčio nei paaugliai mergaitės ko nors paklausė, nei ji jiems ką nors pasakė... Dabar čia piligrimų traukos vieta: Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero. Pamatysime Švč. Mergelės Marijos statulėlę, modernios architektūros koplyčią bei nemažai kryžių – kartais sakoma, kad jie primena Kryžių kalną...

Vėliau vyksime į Zarasus – 7 ežerų apsupty  esantį miestą, turintį unikalų apžvalgos ratą. Praeinantiems 17 m. aukščio ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Nusileidus laipteliais žemyn galima keliauti ežero pakrantę juosiančiu taku arba patogiai įsitaisyti ant suolelių ir mėgautis kraštovaizdžiais. Pasivaikščiosime po parką, pamatysime didingą XIX a. Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Laisvas laikas.

Mūsų kelionės paskutinis taškas – Vytauto Valiušio Keramikos muziejus. „Puodų karalius“ papasakos mums puodų istoriją, primins, kad ne šventieji puodus lipdo... Muziejuje eksponuojama daugybė tradicinės taikomosios keramikos dirbinių: puodų, puodynių, puodelių, ąsočių, palivonų, lekų, lauknešėlių, terlių, aguontrynių, didelių dubenų ir dubenėlių, vazų, žvakidžių, indų grietinei atskirti ir kitų įvairiausių formų bei įvairiausios paskirties molinių dirbinių, nužiestų kitados ir šiandien. Jie surinkti iš skirtingų Lietuvos vietovių, atspindi ir amato raidą, ir meistrų talentus. Lieknas, ištįsęs – aukštaitiškas ąsotis, žemaitiškas – pilvotesnis, suvalkietiškas – su rumbu prie dugnelio. Galima numanyti kai kuriuos puodus skaičiuojant ir antrą šimtą metų. Čia turėsime progą ir savo rankomis išbandyti šį amatą. Atsisveikinę su muziejaus šeimininku keliausime namo.

Kelionės kaina asmeniui – 35
Vaikams iki 12 metų – 31 €

Į kelionės kainą įskaičiuota :

  • kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
  • gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
  • ekskursinė programa
  • gidų sistemų įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • įėjimo bilietai: suaugusiems – 6 €, vaikams ir senjorams – 4 €
  • asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:

  •   objektų lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali keistis
  •   muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Datos ir kainos
2021-08-07 Išvykimas
35.00 €   45.00 € Kaina
11 vt. Liko vietų
Susisiekite