✈ Nepamirštamas savaitgalis Romoje 5d.

Lėktuvo bilietai į kainą įskaičuoti!
Kartu su grupe iš Lietuvos skrenda gidas.

Kelionės privalumai

Per Italijos viduryje esančią Lacijo sritį teka legendomis apipintas Tibras. Šios upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų – dabartinė Italijos sostinė Roma, vadinama amžinuoju miestu. „Roma pranoksta mūsų vaizduotę“ – lakoniškai tvirtino Johanas Volfgangas Getė per savo kelionę po Italiją. Tai nepaprastas miestas – muziejus. Didžiausią įspūdį palieka senovės Romos laikų statiniai: Koliziejus, Panteonas, Forumas, katakombos ir kt. Pajuskite Romą, kurioje kiekvienas žingsnis pasakoja ilgaamžę istoriją – juk lankotės viename iš dabartinės kultūros ir civilizacijos lopšių! Unikalus šis miestas dar ir tuo, kad pačioje savo širdyje glaudžią nykštukinę popiežiaus valstybę – Vatikaną. Aplankykite jo meno lobyną -  Vatikano muziejų. Leiskite laiką nepaprasto grožio aikštėse su užburiančiais fontanais, pasimėgaukite tik Romoje gaminama kava su ledais „espressino“.  Karamele aptepta mažytė stiklinėlė, truputis stiprios juodos kavos ir ledų “kepurė” amžiams pavergs Jūsų širdį...

Kelionės programa

1 diena

Skrydis Vilnius – Roma. Atskridę, viešuoju arba užsakytu *transportu (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimą, kaina priklauso nuo grupės dydžio) vyksite į Romą. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Nakvynė  viešbutyje.

2 diena**

Pusryčiai. Diena skirta savarankiškam miesto pažinimui arba dienos išvyka traukiniu į **Neapolį ir Pompėją. Išvykimas į antikinę Pompėją, miestą – muziejų. Ekskursija “Pompėja šiandien ir prieš 2000 metų”. Šis antikinis miestas buvo padengtas 6 – 7 m storio pelenų sluoksniu. Tai pati žinomiausia ir daugiausia susižavėjimo kelianti archeologinė vieta pasaulyje. Pasivaikščiojimas Pompėjos griuvėsiais – unikali patirtis: suvokimas, kaip gyventa senovės laikų mieste. Daugelį tada iš savo namų pabėgusių miestelėnų mirtis pasivijo prie jūros krantų. O tie, kurie bandė išsigelbėti slėpdamiesi namų rūsiuose, užduso užberti pelenų. Čia stulbina daugybė išlikusių namų, ir prabangių, ir varganų, kuriuose puikiai išsilaikė įrankiai, indai, krosnys ir netgi baldai – visa tai leidžia įsijausti į tų laikų tenykščių žmonių buitį. Susipažinus su Pompėjos archeologine vietove vykstame į *Neapolį, įsikūrusį Vezuvijaus kalno papėdėje. Ekskursija po miesto centrą: Plebiscito aikštė, bauginanti savo galybe Naujoji tvirtovė, Neapolio įlankos pakrantėje dominuojantys karališkieji rūmai, XIX amžiaus pabaigos prekybos centras – Umberto I galerija – pastatas, imituojantis metalo ir stiklo konstrukcijomis uždengtą sankryžą. Vakare grįžimas į Romą.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena**

Pusryčiai. Pradėsite pažintį su Romos miestu: Ispanijos aikštė, Trevi fontanas, Chigi rūmai, geriausiai išsilaikęs antikinės Romos pastatas – Panteonas – „visų dievų šventykla“, Navonos aikštė su įspūdingais fontanais, Campo dei Fiori. Ekskursija į mažiausią pasaulyje valstybę – Vatikaną. Lankysite **Vatikano muziejų – vieną iš didžiausių pasaulyje meno lobynų (Rafaelio stancos – popiežių apartamentai, Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, kurioje renkamas popiežius, Pinakoteka – popiežiškoji paveikslų galerija ir kt.). *Šv. Petro bazilika - pagrindinė pasaulio katalikų bažnyčia: Mikelandželo “Pieta”, Berninio šedevrai, apaštalo Petro kapas, popiežių kapai, Mikelandželo suprojektuotas iškilus bazilikos kupolas. Ekskursija po antikinį amžinojo miesto *Romos centrą: Šv. Marijos Madžiore bazilika – pirmoji bažnyčia Mergelei Marijai Vakarų pasaulyje, išaugusi antikinės Junonos šventyklos vietoje (unikalios V-XIII a. mozaikos, sakralios relikvijos ir t.t.), didžiausias antikinio pasaulio pastatas *Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, *senosios Romos visuomeninio gyvenimo centras – forumas, Kapitolijaus kalva su miesto merija, muziejais ir skulptūromis, Venecijos aikštė su B. Musolinio valdžios rezidencija, gigantiškas Tautos altorius, Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią, Marčelo teatras,  statytas I a. prieš Kristų. Žydų kvartalas, vadinama „Getto“, tiltas, pastatytas I a. prieš Kristų į vienintelę Tibro upėje esančią Tibro salą. Laisvas laikas. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė  viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Anksti ryte vykstate senuoju Apijaus keliu (Via Appia Antica) iki katakombų. Šis kelias yra pagrindinis senosios Romos imperijos kelias, kuris šiuo metu paverstas regioniniu parku. Jis nutiestas IV a. pr. Kr. ir romėnų laikais buvo vadinamas ilgųjų kelių karaliene. Į istorijos puslapius įėjo kaip kelias, ties kuriuo buvo nukryžiuoti Spartako sukilimo dalyviai, o šv. Petras bėgdamas iš Romos nuo persekiojimų čia sutiko Jėzų ir paklausė „Quo Vadis, Domine?“. Šis įvykis įkvėpė lenkų rašytoją H. Senkevičių parašyti knygą, kuri pelnė pasaulinį pripažinimą. Apžiūrėsite Šv. Sebastijono bažnyčią, aplankysite Šventojo kapą ir leisitės į bažnyčios rūsiuose esančias Šv. Sebastijono katakombas. Vykdami antikinio centro link, pravažiuosite pro puikiai išlikusius Šv. Sebastijono vartus, per kuriuos pirkliai ir keliautojai patekdavo į miestą. Virš vartų iškyla du dantyti į Aureliano gynybinę sieną įjungti bokštai. Tęsiate ekskursiją po Romą. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės). Nuvykimas vietiniu transportu* į Romos oro uostą. Skrydis Roma – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Roma – Vilnius,
 • 1 × mažas rankinis krepšys (kuprinė) lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) pagal aviakompanijos taisykles,
 • 4 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 60 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg  svorio bagažas – kaina nuo 80 EUR, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 36 Eur asmeniui (pirmyn-atgal),  vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos, miesto transporto bilietai Romoje (vienas bilietas ~1,50 EUR), vietinių gidų paslaugos Romoje, Neapolyje, Pompėjoje (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai (~4 EUR/dienai/asm., mokami viešbutyje).
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 10 EUR.
 • ** Pervežimo paslauga (oro uostas - viešbutis - oro uostas) ~ 40 EUR. Mokama agentūroje Lietuvoje. Kaina ne mažesnei kaip 10 žmonių grupei.
 • ** Vatikano muziejaus bilietus būtina užsisakyti iš anksto prieš išvykstant į kelionę s. ~ 35 EUR; v., asmenys iki 18 metų ~ 30 EUR (įskaitant išankstinį užsakymo mokestį).
 • ** dienos išvyka į Neapolį – Pompėją - traukinio bilieto kaina ~ 90 EUR., (kaina ne mažesnei kaip 10 žmonių grupei).  
 • **Lankomi mokami objektai ir vietinio vadovo paslaugos neįskaičiuoti į ekskursijos kainą.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 150 Eur.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 100 EUR.
Datos ir kainos
2024-01-04 Išvykimas
749.00 €   779.00 € Kaina
10 vt. Liko vietų
2024-02-15 Išvykimas
749.00 €   789.00 € Kaina
11 vt. Liko vietų
2024-03-07 Išvykimas
749.00 €   799.00 € Kaina
6 vt. Liko vietų
Susisiekite