Neregėta Lietuva 1d.

Kelionės privalumai

Marso kanjonai Lietuvoje?  Neįmanoma taps realybe, jei aplankysite vieną Šiaurės Lietuvos kampelį. Prieš 300 milijonų metų Akmenės rajone susiformavę ir daug metų kasami klinčių klodai virto unikaliu kanjonų kraštovaizdžiu, visiškai nebūdingu Lietuvai. Dar įdomiau, kad Juros periodo atodangose rasta dinozaurų liekanų!

Kelionės programa

Keliausite į vieną šiauriausių Lietuvoje  - Akmenės rajoną, kuris išsiskiria naudingųjų iškasenų įvairove ir gausa. Rajone kasamos klintys, dolomitas, molis, durpės, žvyras, smėlis. Pirmiausia atvyksite į Papilę, kurioje pamatysite paminklą Simonui Daukantui, aplankysite penkiolikakamienę liepą, pakilsite į Jurakalnio apžvalgos bokštą, nuo kurio 15m aukščio apžvalgos aikštelės atsiveria kerintis vaizdas į Ventos upės vingius, Papilės miestelį, Daubiškio kaimą ir Papilės piliakalnius. Pasivaikščiosite Jurakalnio pažintiniu taku, apžiūrėsite Juros periodo uolienų atodangą. Čia prisiliesite prie uolienų, kurių amžius – net 160-180 mln metų.  Vėliau kopsite į vaizdingiausią ir žinomiausią Papilės Pirmąjį piliakalnį, kurio viršuje XIX a. buvo įrengtos kapinės, 1864 m. amžinajam poilsiui priglaudusios Lietuvos istoriką ir rašytoją Simoną Daukantą.

 

Iš Papilės vyksite į Ventos regioninio parko lankytojų centrą*. Parkas išskirtinis tuo, kad čia išlikę Juros periodo gyvūnų, tarp jų ir dinozaurų liekanų (tuo galėjote įsitikinti Jurakalnyje). Bet pradžioje išsiaiškinkime, kas toji Jura. Nesidominčiam tolima Žemės praeitimi Jura asocijuojasi su mums įprasta vandenyno dalimi – jūra, tad kartais klaidingai ir rašoma. Jura, kurią minime Papilėje, vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų. Juros periodo laikais karaliavo ropliai – dinozaurai, vešėjo milžiniški papartynai.  Papilės atodangose mokslininkai aptiko ir aprašė apie 300 Juros periodo gyvūnų liekanų bei fragmentų. Jūsų smalsumą patenkins ir į daugelį klausimų atsakys modernus lankytojų centras, kuriame įrengta speciali ekspozicijų salė su dinozaurų laikus menančiais eksponatais. Pasivaikščioję po ekspoziciją, pamatysite įvairiausių fosilijų: nuo įspūdingų amonitų iki kalmarų protėvių kiautų. Ekspozicijų salėje atkuriami gamtos garsai, tad galima pasijusti, lyg  laiko mašina būtų nukėlusi milijonus metų atgal.

Toliau kelionę tęsite link įspūdingųjų karjerų. Dėl žmogaus veiklos karjeruose formuojasi dirbtiniai, neįprasti, ne tik geologiniu požiūriu įdomūs kraštovaizdžiai. Šaltiškių kaime lankysite plytinčius Šaltiškių molio karjerus*, kurių vaizdas, pasak mokslininkų, primena Marso panoramas. Iš Šaltiškių karjero vyksite į dar vieną, Menčiuose esantį klinčių karjerą*. Šioje vietoje klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei pradėtos kasti dar 1932 m. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvuliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Karjero lankytojus pribloškia vaizdas, primenantis Amerikos Didijį kanjoną.

Pasigrožėję Marso kanjonais, keliausite į Kamanų rezervatą. Apžiūrėsite rezervato lankytojų centre esančią gamtos eksoziciją, kuri supažindina su rezervato istorija, biologine įvairove, pelkėdaros procesais. Čia pažinsite Kamanų pelkę, ne tik skaitydami, bet ir liesdami, uostydami, klausydami… Vėliau keliausite Kamanų pelkės pažintiniu taku. Grožėsitės nepaliestos gamtos vaizdais, spindinčiomis pelkių akimis, pamatysite pievai, miškui, pelkei būdingus bei retus augalus. Jei būsite pastabūs, keliausite tyliai, išvysite ir pelkėje gyvenančius gyvūnus. Nuo apžvalgos bokšto grožėsitės atsiveriančia panorama į vaizdingas Kamanų pelkės plynes ir salas, aplinkui besidriekiančius miškus. Gidas papasakos rezervato istoriją, supažindins su procesais, vykstančiais gamtoje, aukštapelkės formavimusi.

Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Kelionė autobusu,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų tvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Bilietai į mokamus objektus, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos. 
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI:  Ventos regionio parko lankytojų cento ekspozicija – 2 EUR; Kamanų rezervato lankymas – 2-4 EUR, pietūs -5-8 EUR; Akmenės karjerų lankymas – 5-6 EUR (lankomų objektų kainos pateiktos 2022 01 17d., sezono metu gali kisti).
Datos ir kainos
2022-07-02 Išvykimas
40.00 €   45.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
2022-07-16 Išvykimas
40.00 €   45.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite