Nuo Dzūkijos Sūduvos krašto link 1 d.

       Sūduviai iš visų dabartinės Lietuvos etninių regionų gyventojų rašytiniuose šaltiniuose yra paminėti anksčiausiai – II a. mokslininko ir keliautojo Klaudijaus Ptolemėjo „Geografijoje“. Regionas visada garsėjo protingais žmonėmis: tarp jų Jonas Jablonskis – lietuvių bendrinės kalbos kūrėjas bei Lietuvos himno autorius – Vincas Kudirka.

Kelionės išskirtinumai:
į kainą įskaičiuoti suvalkietiški pietūs!

Ryte išvykimas iš Vilniaus.

 Vyksime vaizdingu keliu link Aukštadvario ir apžiūrėsime paslaptingą Velnio duobę. Sekanti stotelė – Birštonas - žavus kurortas, įsikūręs ant Nemuno kranto. Pasivaikščiosime Birštono centre, kopsime į aukščiausią Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštą. Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, iš kurių galėsime pasigrožėti vaizdais. Priešais bokštą įrengtas stendas, kuriame galima susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu.

Vilkaviškis, mažuoju Paryžiumi vadinamas miestas, įsikūręs tarp Šeimenos ir Vilkaujos upių santakos, o pastaroji miestui ir davė pavadinimą. Vilkaviškio miestas pakvies atrasti Napoleono pėdsakus ir istorinius žydų kultūros takus.

Lankysime Suvalkijos perlu vadinamus Paežerių dvaro rūmus, kurių pradžia turėtų siekti seniausių Sūduvos dvarų kūrimosi laikus – XVI-XVII a. Rūmus iš visų pusių supa dvaro parkas ir sodas, užimantis 12 ha plotą, kuris šiaurinėje dalyje ribojasi su Paežerių ežeru. Dalyvausime ekskursijoje po dvarą, kurios pabaigoje klausysime M.K.Oginskio kūrinio – polonezo "Atsisveikinimas su tėvyne“. Pažintį su dvaru baigsime apsilankymu Belvederio bokšto apžvalgos aikštelėje.

Po romantiško apsilankymo Paežerių dvare, tęsime kelionę po Suvalkiją ir keliausime į Šakius. Miesto centrinėje aikštėje apžiūrėsime vienintelį Lietuvoje atvirą 24 varpų kariljoną, kurio konstravimą kuravo kompozitorius kariljonininkas Giedrius Kuprevičius. Esant galimybei, pasiklausysime varpų muzikos.

Iš Šakių kelionę tęsime link Sudargo. Apžiūrėsime Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris savo svarba ir grožiu nei kiek nenusileidžia Kernavės piliakalniams. Viduramžiais čia stovėjo  gynybinė pilis, viena svarbiausių kovose su kryžiuočiais. Kryžiuočių pulkai dažnai puldinėjo Sudargą. Niekur Lietuvoje nepamatysite tokios vaizdingos panoramos, kaip čia - nuo Vorpilio piliakalnio!

Pervazninkų kaime mūsų lauks pietūs senovinėje XIX a. pabaigos autentiškoje kaimo sodyboje su dideliu kiemu ir sodu, klėtimi, su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtimi, ežerėliu. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kuomet šioje vietovėje su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai atskleis lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs - Suvalkijos kulinarijos ypatingumą.

Kelionės kaina asmeniui 46 €
Kelionės kaina vaikui iki 12 m.  42 €


Į kelionės kainą įskaičiuota :

- kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
- gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
- ekskursinė programa
- įėjimo bilietai į mokamus objektus
- pietūs suvalkiečio sodyboje
- gidų sistemų įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- asmeninės išlaidos


Papildoma informacija:
- objektų lankymo eiliškumas gali keistis
- muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Datos ir kainos
2020-11-07 Išvykimas
46.00 €   49.00 € Kaina
15 vt. Liko vietų
Susisiekite