„ŠIAULIAI, JONIŠKĖLIO RESPUBLIKA, KRYŽIŲ KALNAS“ (rusų k.)

Išvykimas 7:00 val.

Mūsų kelionės maršrute trys nuostabios vietovės: Joniškėlis, Šiauliai ir Domantų kaimas – garsusis Kryžių kalnas. Pirmiausia atvykstame į Joniškėlį. Pamatysime skulptoriaus A. Dimžlio paminklą, skirtą rašytojai, pedagogei ir visuomenės veikėjai Gabrielei Petkevičaitei-Bitei bei prisiminsime jos veiklą ir kūrybą. Aplankysime Šiaurės Lietuvos puošmeną – XVIII a. Karpių giminės dvarą: klasicistinius rūmus su įspūdingu parku. Išgirsime net keletą kruvinų legendų apie parką ​bei bažnyčios pastato formą... Sužinosime ir apie „Joniškėlio respubliką“, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918-1919 metais. Pasivaikščiojimo metu pamatysime stebuklingą Joniškėlio akmenį, seniausią Lietuvoje universitetinę kaimo ligoninę, įsteigtą XIX a. pradžioje, o joje dirbo ir gyveno gydytojas Jonas Leonas Petkevičius ir jo dukra Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, bažnyčią pastatytą visų parapijiečių rankomis ir net vampyro kapą...

Sekantis mūsų sustojimas bus prie Kryžių kalno. Ši vieta nepaliks abejingų bei priblokš čia esanči​u kryžių kiekiu. Kryžių kalnas yra viena žymiausių Lietuvos lankytinų vietų, kurią  visame krikščioniškame pasaulyje išgarsino 1993 m. čia apsilankęs popiežius Jonas Paulius II.

Vietiniai žmonės pasakojo, kad pirmieji kryžiai pastatyti XIX a. viduryje, meldžiant Dievo malonės ir sveikatos, nes žmonės šį kalną laikė šventa vieta. Kiti teigė, kad kryžius imta statyti žuvusiesiems 1831 m. ir 1863 m. sukilimuose prieš carinę Rusiją atminti. Numalšinusi sukilimą, okupacinė valdžia draudė statyti kryžius ir naikino jau pastatytus. Sovietinės okupacijos metais valdžia, pasitelkusi kareivius, buldozerius, ne kartą naikino Kryžių kalną. Dabar ši vieta aktyviai lankoma: vieni čia ieško stebuklingo išgijimo, kiti – nori padėkoti už jau įvykusius stebuklus, treti – išvysti nuostabų reginį.

Ir dar mūsų laukia Šiauliai: apsilankymą šiame mieste  pradėsime nuo apžvalginės ekskursijos Šiauliuose, pamatysime žymiausius miesto objektus: Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, Stebuklingą arką, kurią surasime apsilankę pagrindinėje pėsčiųjų gatvėje, pamatysime Talkšos ežero pakrantėje esančią milžinišką geležinės lapės skulptūrą ir  Saulės laikrodžio aikštę.

Kelionės kaina asmeniui 40 €
Kelionės kaina vaikui 35 €

 Į kelionės kainą įskaičiuota :

  • kelionė patogiu turistinės klasės autobusu
  •  gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
  •  ekskursinė programa
  •  gidų sistemų įranga (ausinukai)
  •  vietinių gidų paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos

Papildoma informacija:
objektų lankymo tvarka, skaičius ir bilietų kainos gali keistis.

Datos ir kainos
2021-10-23 Išvykimas
40.00 €   52.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
Susisiekite