Trys Žemaitijos perlai


6:00 – išvykimas iš Vilniaus.

Žemaitija garsėja savo lankomais objektais, istorija, kultūra. Dvarai ir rūmai, muziejai ir piliakalniai laukia keliautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. ​Kelionės metu apsilankysime Bijotose, pirmajame senienų  muziejuje Lietuvoje, kurį 1812 m. įkūrė poetas Dionizas Poška ąžuolo drevės altanoje – Baublyje. 1824 m. šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas – Baublio brolis. Čia buvo laikomi archeologiniai radiniai, ginklai, šarvai, monetos. Netikėtina, bet Baublyje pats D. Poška dirbo ir ilsėjosi. Pažintį su Žemaitija tęsime lipdami į aukščiausią regiono kalvą – Medvėgalį, iš kur grožėsimės išskirtinio grožio panorama.

Vėliau keliausime į Plungę, į grafų Oginskių rezidenciją ant Babrungo upelio kranto. Mykolas Oginskis Plungėje įkūrė grožiu ir kultūrine veikla garsėjusią rezidenciją. Ar žinote, kad Mykolas Oginskis, tęsdamas muzikines Oginskių giminės tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Vokiečių kilmės architektas Karlas Lorenzas suprojektavo puošnų rūmų ansamblį, organiškai įsikomponavusį į seną natūralaus miško vietoje suformuotą ir dviem tvenkinių grandinėmis paįvairintą mišraus stiliaus parką. Architektūriniu ansamblio akcentu tapo šiaurinėje aukščiausioje ir vaizdingiausioje parko dalyje pastatyti italų neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikos stiliaus žirgynas. Iki šių dienų išliko neogotikinės arklidės, laikrodinė-oranžerija, kuklus skalbėjos namelis, oficinos, įspūdingi dvaro vartai ir angliško stiliaus dvaro parkas.

1994 m. rūmuose atidarytas ir iki šiol veikia Žemaičių dailės muziejus. Muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą.

Turėsime ekskursiją ir Žemaitijos sostinėje Telšiuose, mieste, įsikūrusiame ant septynių kalvų. Pasivaikščiosime po senamiestį. Būtinai pamatysime miesto puošmeną - Telšių katedrą ir  patyrinėsime  katedros  duris,  kur pavaizduota  Žemaitijos  krikšto  istorija.   Išvysime ir miesto simbolį – skulptūrą "Žemaitijos legendos", išgirsime  pasakojamą apie žemaičių kilmę ir senovės istorijos apie meškas, auginančias miške paliktus vaikus...  Kartu bandysime pakelti  „Skrynią”, skirtą žydų verslui Telšiuose atminti ir pasimatuosime  „Meškos pėdą”.  Susipažinsime su Telšių žydų istorija. Būtinai sustosime prie  „Žemaitijos gaublio”, o prie garsaus šulinio pamatysime  „Lietuvių skaliką”.  Nueisime  ir prie  Insulos  kalvos,  prie  Žemaičių  žemės  sienos  su meninėmis  plokštėmis,  kuriose  įamžinti  svarbiausi  Žemaitijos  įvykiai. Aplankysime  puikų  amfiteatrą  su  liftu  prie  Masčio  ežero... Ekskursijos pabaigai užsuksime į kavinę, kur bus galima paragauti  „ Džiug​o“ sūrio.

 

Kelionės kaina asmeniui – 34 € (su Džiugo degustacija 44 €)
Vaikams iki 12 metų – 30 €
 (su Džiugo degustacija 40 €)

Į kelionės kainą įskaičiuota :

 • kelionė patogiu autobusu iš Vilniaus (iš kitų miestų kaina pagal užklausą)
 • gido – kelionės vadovo paslaugos visos kelionės metu
 • ekskursinė programa
 • vietinių gidų paslaugos
 • gidų sistemų įranga (ausinukai)

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • asmeninės išlaidos;
 • įėjimo bilietai į mokamus objektus:
  suaugusiesiems – 7 €, vaikams ir  senjorams –  3,5 €

 

 Papildoma informacija:

 • objektų lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kainos gali keistis;
 • muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • kelionės metu prašome laikytis saugaus atstumo, higienos ir kt. saugaus keliavimo taisyklių.
Datos ir kainos
2021-09-18 Išvykimas
34.00 €   45.00 € Kaina
8 vt. Liko vietų
Susisiekite