Žemaitija ir Prūsijos kraštas 2 d.

1 diena

 

6:00 val. išvykstame iš Vilniaus ir keliaujame į Žemaitijos sostinę. Telšiuose, mieste, įsikūrusiame ant septynių kalvų, laiką praleisime tikrai prasmingai. Ar žinote, kad Telšių senamiestis yra vienas iš 7 saugomų senamiesčių Lietuvoje? Ekskursijos metu būtinai pamatysime miesto puošmeną - Telšių katedrą,  miesto simbolį – skulptūrą „Žemaitijos legendos“, išgirsime padavimus apie žemaičių kilmę ir senovės istorijas apie meškas, auginančias miške paliktus vaikus... 

Apžiūrėję Žemaitijos sostinę, vyksime į Plungę. Aplankysime grafų Oginskių rezidenciją ant Babrungo upelio kranto. Iki šių dienų išliko neogotikinės arklidės, laikrodinė-oranžerija, kuklus skalbėjos namelis, oficinos, įspūdingi dvaro vartai ir angliškojo stiliaus dvaro parkas. Ar žinote, kad kunigaikštis Mykolas Oginskis, tęsdamas muzikines Oginskių giminės tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis?

Toliau keliausime link Kretingos. Pamatysime Kretingos rūmus, parką bei Žiemos sodą, kur įstiklintoje oranžerijoje visais metų laikais žaliuoja ir žydi egzotiški įvairių kraštų augalai. Dvare dabar veikia Kretingos muziejus. Būsime pakviesti į įdomią ekskursiją, kurios metu susipažinsime su Kretingos krašto ir dvaro istorija, meno kūriniais, archeologinėmis vertybėmis bei numizmatika.

Dienos pabaigai keliausime link Pajūrio regioninio parko, susipažinsime su Karklės etnografinio kaimo istorija bei sužinosime, kas ir kur yra Olando kepurė –  unikalus gamtos kūrinys – virš 24 m aukščio skardis arba kitaip – klifas Baltijos jūros pakrantėje, kuris nuolat kinta nuo vėjų, yra ardomas jūros bangomis bei augalų šaknimis. Iš čia galima pasigrožėti įspūdingais jūros vaizdais, stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.

Vakare atvykstame į Klaipėdą – seniausią pajūrio miestą, istorinį Memelį.

Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

 

 

2 diena

Po pusryčių viešbutyje mūsų laukia ekskursija po miestą: pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime senamiesčio senąja architektūra – fachverku, pamatysime daug originalių bei įspūdingų skulptūrų. Užsuksime į kruizinių laivų terminalą ir būtinai pamatysime Klaipėdos miesto simbolį – burlaivį „Meridianą“. Aplankysime Teatro aikštę ir susipažinsime su Taravos „Anikės“ skulptūra bei Simono Dacho asmenybe.  Išgirsime daug istorijų apie Prūsijos karalienės Luizės ir jos vyro Vilhelmo III apsilankymus Klaipėdoje. Po ekskursijos laisvas laikas kavos puodeliui ir pasivaikščiojimui Danės upės pakrante.

Iš Klaipėdos vyksime link Kuršių marių, grožėsimės neregėta gamta, aplankysime  Priekulės miestą ir  Drevernos kaimą. Priekulė yra įsikūrusi šalia vaizdingo Minijos upės vingio. Jau nuo 1540 m. tai buvo didžiausia gyvenvietė Klaipėdos krašte ir būtent čia galima susipažinti su Pamario kraštui būdinga miestelių architektūra. Dreverna, nedidelis žvejų kaimelis, traukia keliautojus iš viso pasaulio savo grožiu ir modernia infrastruktūra. Palei kaimą eina Karaliaus Vilhelmo kanalas, kuriuo laivai iš Nemuno anksčiau patekdavo į Klaipėdą. Dabar jis vienas iš turistų traukos centrų. O į Drevernos apylinkes, marias, Naglių gamtinį rezervatą galėsime pažvelgti iš 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto. Laisvas laikas.

Sustosime ir Šilutėje – etninio Mažosios Lietuvos regiono sostinėje, kuri gali pasigirti turtinga praeitimi ir architektūros paminklais: Šilutės centre esanti evangelikų liuteronų bažnyčia gali pasigirti didžiausiu šalyje bokšto laikrodžiu, o Hugo Šojaus dvaro turtingą istoriją mums papasakos gidas.

Po pilnos įspūdžių dienos,  grįždami Panemunės keliu į Vilnių, grožėsimės nuostabiomis Nemuno pakrantėmis, piliakalniais bei pilių ir dvarų vaizdais.

~ 23:00 val. grįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina asmeniui – 110  €
Vaikui iki 12 m. – 95 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje  (dviviečiame/triviečiame kambaryje)
  • kelionė turistinės klasės autobusu
  • kelionės vadovo - gido paslaugos
  • vietinių gidų paslaugos
  • ekskursinė programa 
  • gidų sistemos įranga (ausinukai)
  • įėjimo bilietai pagal programą


Į kelionės kainą neįskaičiuota:
  • asmeninės išlaidos
  • priemoka už vienvietį kambarį 25 eur

Pastabos:
lankomų objektų eiliškumas gali keistis.Kelionės metu prašome laikytis saugaus atstumo, higienos ir kt. karantino taisyklių.Datos ir kainos
2021-06-25 Išvykimas
110.00 €   130.00 € Kaina
12 vt. Liko vietų
Susisiekite