Karaimai Trakuose

Trakai: Karaimų gatvė, kenesa, S. Šapšalo karaimų tautos muziejus, pilies lankymas, kibinų kelias.

Mūsų laukia smagi kelionė į Trakus, kurios metu susipažinsime su karaimų istorija, tikėjimu bei tradicijomis. Pirmiausia apsilankysime S. Šapšalo karaimų tautos muziejuje. Hadži Seraja Chanas Šapšalas plačiai žinomas karaimų visuomenės veikėjas, mokslininkas orientalistas. Jis sukaupė karaimų ir jiems artimų tautų dvasinės ir materialinės kultūros paminklus ir svajojo įkurti muziejų. Ir atrodė, kad jaunystės svajonė pagaliau ima pildytis, nes gavęs valstybės sutikimą ir subsidiją,  drauge su dvasininku Simonu Firkovičiumi Šapšalas 1938 m. pašventino būsimo  muziejaus kertinį akmenį. Deja, sovietinė okupacija ir Antrasis pasaulinis karas ilgam sutrukdė svajonės įgyvendinimą... O kada buvo atidarytas muziejus, sužinosime mūsų ekskursijos metu.

Karaimų gatvėje pamatysime kenesą, karaimų namus, sužinosime, kur senais laikais buvo totorių „kvartalas“, pabandysime suprasti, kodėl ir kaip XIV a. pabaigoje Vytautas Didysis iš Krymo atkėlė ir apgyvendino karaimus Trakuose ir kitose vietovėse.

Ekskursija tęsime Trakų salos pilyje, nes būtent karaimai buvo pilių ir miesto gynėjais. Apsilankysime ir ekspozicijos dalyje, kuri yra skirta karaimams ir totoriams bei turėsime progą įtvirtinti įgytas kelionės metu žinias.

O pabaigai  mūsų laukia skanus edukacinis užsiėmimas – „Kibinų kelias“. Jo metu išgirsime daug įdomių faktų apie kulinarines karaimų tradicijas, pamatysime kibinų gaminimo procesą, išmoksime sukti kibinus bei galiausiai paskanausime savo rankomis pagamintų pyragėlių.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite