Daugpilis – Agluona

Daugpilio miesto centras ir šratų gamykla, bažnyčių kalnas, M. Rothko kultūros centras, Daugpilio tvirtovė, keramikos dirbtuvės, Agluonos bazilika, karaliaus Mindaugo paminklas.

Vienos arba dviejų dienų kelionė

Šįkart keliausime į Latgalą – vieną iš keturių Latvijos etnokultūrinių regionų. Aplankysime didžiausią Latgalos miestą Daugpilį ir Latvijos katalikybės centrą Agluoną. Kelionė bus kupina istorinių faktų, netikėtų legendų bei smagių pramogų.  Vienu iš Daugpilio miesto simbolių yra Bažnyčių kalnas (lat. Baznickalns), vieta, kurioje greta įsikūrę net keturių konfesijų maldos namai! Vėliau susipažinsime su miesto architektūra, pasivaikščiosime pėsčiųjų gatve, Daugpilio universiteto skvere apžiūrėsime saulės laikrodį.

Taip pat vyksime į Daugpilio tvirtovę, kurią galima vadinti dar vienu miesto simboliu. Šis įspūdingas gynybinis kompleksas, kurio bendras plotas daugiau nei 150 ha, yra vienintelis toks beveik be pakitimų išlikęs XIX a. pirmosios pusės tvirtovės pavyzdys Rytų Europoje. Pasivaikščiosime po tvirtovės teritoriją, užsuksime pas šikšnosparnius, sužinosime, kas vyko ir kas dabar vyksta tvirtovėje ir, be abejo, aplankysime M. Rothko kultūros centrą. Susipažinsime su garsiojo tapytojo gyvenimo etapais ir jo kūryba bei turėsime progą pamatyti keletą itin vertingų šio, visame pasaulyje žinomo, tapytojo paveikslų!

Tęsime  ekskursiją į Daugpilio šratų gamyklą, įkurtą dar 1885 metais. Sakoma, kad ji yra seniausia šaudmenų gamykla Šiaurės Europoje su vieninteliu Europoje veikiančiu švino liejimo bokštu. Apžiūrėsime istorinę ekspoziciją, šratų liejimo cechą, užlipsime į unikalų  bokštą, pamatysime 19 m gylio aušinimo šulinį, susipažinsime su senųjų įrenginių veikimu. O apžiūrėjus gamyklą, norintiems bus suteikiama galimybė išbandyti pagamintą produkciją gamyklos šaudykloje.

Taip pat Daugpilyje galima patikrinti seną patarlę, kad ne šventieji puodus lipdo. Keramikos dirbtuvėse turėsime progą išbandyti šį amatą ir savo rankomis pagaminti tikrą šedevrą ir molio. Tikrai verta!

Smagiai praleidę laiką Daugpilyje keliausime dar į Agluoną. Kodėl?  O todėl, kad būtent čia gimė būsimoji karalienė Morta ir spėjama, buvo nužudytas Lietuvos karalius Mindaugas. Pirmiausia sustosime prie paminklo Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai bei prisiminsime svarbius mūsų valstybei įvykius. Po to aplankysime didžiausią Latvijoje katalikų šventovę – Agluonos baziliką ir sužinosime apie katalikybę Latvijoje ir Latgaloje, apie Agluonos Žolinių atlaidus ir stebuklingą Dievo Motinos paveikslą.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite