Hanzos miestai: Tartu– Viljandis – Pernu

Tartu Katedros kalva ir vyskupo tvirtovė, miesto Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, universiteto rūmai, AHHAA mokslo centras, Aksi interaktyvus Ledynmečio periodo centras. Viljandžio Livonijos ordino pilies griuvėsiai,  miesto centras, Somos nacionalinis parkas. Pernu miesto parkas, barokinė Jekaterinos bažnyčia, Rotušė – pirklio rezidencija, Šv. Elžbietos bažnyčia, Talino vartai

Dviejų arba trijų dienų kelionė

Mūsų kelionės tikslas – susipažinti su trimis Estijos Hanzos miestais: Tartu, Vilijandžiu ir Pernu. Sąjungai dar priklausė ir Talinas, bet jį paliksime kitai kelionei. Ar žinote, kad Hanzos sąjunga buvo pirklių gildijų ir miestų prekybinė sąjunga, įkurta dar XIII a. Liubeke? Apie sąjungos veiklą, reikšmę, galimybes bei jos narius ir sužinosime keliaujant po nuostabius Estijos kampelius.

Pradėsime nuo Tartu –  studentų sostinės, nes jame yra seniausias Estijoje universitetas, įkurtas dar 1632 metais. Pasivaikščiojimo metu aplankysime Rotušės aikštę, pamatysime Šv. Jono bažnyčią, be abejo, ir universiteto rūmus. Iš Katedros kalvos pasigrožėsime miestu ir XIII a. katedros bei vyskupų tvirtovės paslaptingais griuvėsiais.

Toliau mūsų maršrute – AHHAA mokslo centro lankymas. Čia interaktyviu būdu įvairaus amžiaus lankytojai turi galimybę susipažinti su mus supančiais reiškiniais, sudalyvauti  moksliniuose eksperimentuose, pakeliauti po Visatą. Laikas čia praeina nepastebimai. Bet laikas keliauti toliau, nes mūsų dar laukia daug kitų įdomybių. Viena iš jų – Aksi Ledynmečio muziejus. Ledynmečio periodo centras yra tikrai unikalus, nes čia tarsi laiko mašina persikelsime  į ledynmečio periodą. Susipažinsime su priešistoriniais mūsų planetos gyvūnais, o eksponatai pasakoja apie pasaulio ir žmonijos praeitį bei ateitį, klimato pasikeitimo laikotarpius.  Ekspozicija yra pristatoma su įspūdinga garso ir vaizdo medžiaga bei neįprastais multimedijos efektais, tad abejingų tikrai nepaliks.

Tęsime kelionę link Viljandžio – dar vieno Hanzos sąjungai priklausiusių miestų Estijoje, kuris garsėja viduramžių pilies griuvėsiais bei išlikusiais istoriniais pastatais. Kartais šis miestas yra vadinamas Estijos kultūros sostine, nes čia ypač vasarą vyksta labai daug muzikinių renginių. Pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis ir būsime greičiausiai nustebinti, kad miesto simboliu yra... braškė.

Užsuksime ir į Somos nacionalinio parko lankytojų centrą, sužinosime, kad jis garsėja savo pelkynais, bebrais ir įdomia pelkių augmenija.

Ir paskutinis miestas mūsų kelionės žemėlapyje –  Pernu.  Estijos kurortas, kartais dar vadinamas Estijos vasaros sostine. Apžvalginės ekskursijos po senamiestį metu pamatysime Rotušę, pastatytą 1797 m. kaip pirklio rezidencija, carienės  Jekaterinos II įsakymu pastatytą XVIII a. baroko stiliaus Jekaterinos bažnyčią, Raudonąjį arba Kalėjimo Bokštą bei Talino Vartus, pasivaikščiosime po parką ir turėsime atokvėpį nuostabioje Pernu pakrantėje.

Pailsėję, pasisėmę naujų žinių, pamatę netikėtus vaizdus keliausime namo ir jau svajosime apie sekančias keliones.


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite