Į Varšuvą, Krokuvą, Čenstakavą

Varšuvos senamiestis, Koperniko mokslo centras, Veličkos druskos kasyklos, Krokuvos senamiestis, žydų kvartalas ir katalikiška Kazimiežo dalis, Čenstakavos vienuolynas

3 dienų kelionė

Ruošiamės į įspūdingą kelionę į turistų iš viso pasaulio pamėgtus Lenkijos miestus. Turėsime įveikti apie 1600 km, bet šis maršrutas tikrai vertas dėmesio. Pradedame nuo Varšuvos – miesto, kuris įsikūręs kelių kryžkelėje iš Vakarų Europos į Rytus. Pasivaikščiosime po senamiestį ir pamatysime Senąją turgaus aikštę su miesto simboliu - Undinėle, apsilankysime Pilies aikštėje su Zigmanto II-ojo Vazos kolona, sužinosime, kad Šv. Kryžiaus bažnyčioje yra palaidota žymaus lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdis, kad Varšuvos senamiestis buvo sugriautas II Pasaulinio karo metu, o po karo atstatytas ir įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir daug kitų įdomių dalykų. O pažintį su miestu pratęsime Koperniko mokslo centre, kur mūsų laukia nuostabios šiuolaikiškos erdvės, kuriose turėsime progą dar giliau pažinti mus supančio pasaulio paslaptis.

Toliau mūsų laukia Krokuva, miestas, kuriame galima praleisti daugybę dienų ir vis tiek svajoti sugrįžti čia vėl, nes jo jaukumas, lankomų objektų gausa, muziejai ir galerijos, pagaliau istorija traukia kaip magnetas. Ekskursijos metu apsilankysime Vavelio kriptose, kur yra palaidoti Lietuvos ir Lenkijos valdovai, pasivaikščiosime po Turgaus aikštę – ji laikoma viena didžiausių Europoje viduramžių miesto aikščių! Ji apsupta istorinių pastatų, rūmų ir bažnyčių. Išvysime net X amžiuje statytą Šv. Adalberto bažnyčią, kuri XVII-XVIII a. buvo perstatyta baroko stiliumi ir Pranciškonų baziliką. Taip pat prieisime prie Adomo Mickevičiaus paminklo, aplankysime  Šv. Marijos baziliką, renesansiniu stiliumi atstatytą Turgaus halę (Sukiennice) bei Kazimiežo žydų kvartalą.

Netoli Krokuvos yra Veličkos druskos kasyklos. Ar girdėjote, kad druskos gavyba čia prasidėjo jau  XIII a. ir kasyklos veikė iki 1996 metų? Tai UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldas!  Nepaisant to, kad druskos gavyba yra sustabdyta, kasyklos dabar yra atviros svečiams. Mūsų laukia stebuklinga požeminė karalystė: didesni ir mažesni tuneliai, druskos ežerai, koncertų salė ir koplyčia, kurioje interjeras yra padarytas iš druskos, ekspozicijos bylojančios apie nelengvą ir kartais pavojingą kasėjų darbą... Įspūdžių tikrai bus labai daug!

Lenkija garsėja ir savo katalikiškomis šventovėmis. Mes aplankysime  garsiausią Lenkijos piligrimų centrą  –  Čenstakavos vienuolyną. Pamatysime vienuolyno bažnyčią su koplyčia, garsėjančią stebuklingu „Juodosios Madonos“ paveikslu bei susipažinsime su turtinga vietovės istorija.


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite