Krokuvos ir Prahos perliukai

Krokuva: Vavelis, Rotušės bokštas, Kazimiežo kvartalas, Pranciškonų bažnyčia, Krokuvos Jogailos universitetas, Sukienica (Turgaus aikštė), Šv. Marijos bazilika. Praha: Auksinė gatvelė, Šv. Vito katedra, Karolio tiltas, Senamiesčio aikštė, Astronominis laikrodis, Vaclovo aikštė, Senoji karališkoji pilis

Keturių dienų kelionė

Nepamirštama kelionė! Keliautojai į Krokuvą bei Prahą trokšta grįžti vėl ir vėl, nes sako, kad vienos kelionės metu galima tik paragauti šių miestų skonio, o jų viso grožio ir paslapčių atskleidimas reikalauja laiko.

Pradedame: iš Vilniaus iki Krokuvos mums reikia įveikti virš 700 km, tačiau kelionė patogiu autobusu, gido pasakojimai apie Lietuvos ir Lenkijos istoriją, apie Jogailos ir Jadvygos vedybas,  apie Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą, apie to laiko keliavimą – kai nebuvo lėktuvų, autobusų arba automobilių –  tikrai padarys kelią įdomesne ir laikas mums neprailgs. Be to – įspūdingi vaizdai pro autobuso langą – kraštovaizdžiai mums keisis kaip kadrai kokiame filme: dideli miestai ir maži kaimeliai, lygumos, upės ir ežerai, pagaliau kalnai... Ir mes jau Krokuvoje. Pamatysime Vavelio kalvą, Rotušės bokštą ir sužinosime, kodėl Krokuva neturi rotušės, kaip kiti viduramžių miestai. Pasivaikščiosime Turgaus aikšte – ji laikoma viena didžiausiu Europoje viduramžių miesto aikščių! Ji apsupta istorinių pastatų, rūmų ir bažnyčių. Išvysime net X amžiuje statytą Šv. Adalberto bažnyčią, kuri XVII-XVIII a. buvo perstatyta baroko stiliumi ir Pranciškonų baziliką.

Taip pat prieisime prie Adomo Mickevičiaus paminklo, prisiminsime, kad Krokuvoje jis yra ir palaidotas, o garsiausias jo kūrinys  prasideda žodžiais: "Lietuva, Tėvyne mano..." Aplankysime  Šv. Marijos baziliką ir  renesansiniu stiliumi atstatytą Turgaus halę (Sukiennice) bei Kazimiežo kvartalą. Įspūdžių labai daug! Bet mūsų dar laukia dar viena Vidurio Europos šalis ir jos sostinė – Čekija. Ši  šalis garsi ne tik Bohemijos krištolu, bet vilioja turistus iš viso pasaulio gamtos grožiu ir gražiais senamiesčiais, mineralinių vandenų kurortais ir kalnais.
Atvykstame į Prahą. O čia Auksinė gatvelė, Šv. Vito katedra, Karolio tiltas, pasivaikščiojimas po pilies teritoriją, Senamiesčio aikštė ir astronominis laikrodis, Vaclovo aikštė... Bet apie viską paeiliui: pradžiai pamatysime Prahos panoramą nuo  aukščiausios miesto kalvos ir buvusią Habsburgų rezidenciją – įspūdingą įvairių architektūros stilių pastatų kompleksą. Turėsime galimybę apsilankyti gotikinėje Šv. Vito katedroje, romaninio stiliaus Šv. Jurgio bazilikoje ir Senuosiuose karališkuosiuose rūmuose, kuriuos sudaro net keli lygmenys! Galėsime pasivaikščioti nuostabaus grožio pilies parkuose ir pasigrožėti apylinkių panorama. Taip pat užsuksime į Auksinę gatvele ir sužinosime jos istoriją bei pavadinimo kilmę, pamatysime mažus spalvotus namelius, kuriuose dabar veikia krautuvėlės ir amatininkų dirbtuvės. Vėliau „Mažajame mieste“ pamatysime barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią, o perėję puošnų Karolio tiltą, pasieksime senamiestį. Čia apsilankysime Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, apžiūrėsime Senamiesčio rotušę ir pamatysime unikalų Prahos astronominį laikrodį. Apie jo sukūrimą nemažai legendų, o viena iš jų nukelia mus net į XV a...

Link namų važiuosime vėl per Lenkiją ir pagal grupės pageidavimą (iš anksto suderinus) arba tiesiai keliausime namo, arba apsilankysime dar viename Lenkijos mieste ( Vroclave arba Lodzėje), kur turėsime ekskursiją ir tranzitinę nakvynę.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite