Kuržemė – Latviškoji Venecija

Tėrvetės gamtos parkas, Ventspilio Livonijos ordino pilis, Kuldygos senamiestis, kriokliai ir plytinis tiltas, smėlio urvai, Pieno muziejus

Dviejų dienų kelionė

Pirmas mūsų sustojimas bus Tėrvetėje. Čia lankysimės Pasakų ir Nykštukų miške, kur galėsime sutikti daug mums puikiai pažįstamų pasakų personažų. Mūsų grupę į literatūrinių sakmių ir pasakų karalystę įves ir laimingai iš miško išves gidas. Grįžę iš pasakos į realybę tęsime mūsų kelionę.

Sekantis mūsų lankomas miestas – Kuldyga – latviškoji Venecija. Čia pasivaikščiosime po romantišką senamiestį, pamatysime senąjį plytinį tiltą per Ventą bei plačiausią natūralų krioklį Europoje (249 m).

Būtinai pamatysime Riežupės smėlio olas, didžiausią Latvijos požeminių olų labirintą. Tai 2 kilometrų ilgio smėlio urvų trasa, esanti net 8 metrų gylyje po žeme. Čia prieš daugiau nei 100 metų žmonės rankomis kasė kvarcinį smėlį ir vežė į Rygą, kur gamino stiklą. Šiuos viliojančius urvus dabar galima apžiūrėti vaikštant požeminiu tuneliu, kurio labirintai, kaip pasakojama, slepia nemažai intriguojančių paslapčių...

Po apsilankymo urvuose išvykstame link Ventspilio. Pakeliui dar sustosime senajame  dvare, vadinamu Kalnamuiža arba Berghofu. Viename iš dvaro ūkinių pastatų yra įsikūręs tikrai vertas dėmesio Pieno muziejus. Čia galėsime ne tik  prisiminti, bet ir pagilinti savo žinias apie tai, kas yra pienas, iš kur jis atsiranda ir kaip patenka ant mūsų stalo. Turėsime progą apžiūrėti turtingą ekspoziciją, pažiūrėti filmą apie Latvijos pieno pramonę  ir net sumušti sviestą!

Papildę savo žinias apie pieną, keliaujame į Ventspilį - vieną seniausių Latvijos miestą, kuris stebina įvairių pramogų gausa, paplūdimiais, kuriuose iškeltos mėlynosios vėliavos ir įdomiais lankytinais objektais. Ekskursijos metu pamatysime senamiestį, paieškosime garsiųjų Ventspilio karvučių, pasivaikščiosime Uosto gatvės promenada, išvysime garsiąją Livonijos ordino pilį - vieną seniausių viduramžių tvirtovių Latvijoje, išlikusią iki šių dienų. Dabar čia įsikūręs Ventspilio muziejus, kuriame galima paklaidžioti po Vaiduoklių rūsį, užsukti į buvusį pilies kalėjimą arba susipažinti su šiuolaikiška skaitmenine ekspozicija, pasakojančia apie pilį, miestą ir viso krašto istorija. Po ekskursijos mūsų laukia kelionė namo.


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite