Liublino unija, Lvovo opera, Zamostės renesansas

Liublinas: Karališkojo tribunolo rūmai, Krokuvos vartai ir gynybinės sienos fragmentai, Domininkonų bažnyčia, Lietuvos aikštė, paminklas Liublino unijai. Lvovas: senamiestis, centrinė miesto aikštė, Šv. Jurgio arkikatedra, Potockių rūmai, Aukštoji pilis, Lvovo operos ir baleto teatras. Renesansinis „idealaus plano“ miestas  Zamostė

Trijų arba keturių dienų kelionė

Mūsų kelionę pradėsime anksti ryte ir vyksime aplankyti Liubliną, Lvovą ir Zamostę – tris turtingus savo kultūra, architektūra ir istorija miestus. Pradėsime nuo Liublino. Kas negirdėjo apie Liublino uniją! Šiame mieste ji buvo pasirašyta ir nuo 1569 metų darė įtaką LDK įvairių sričių gyvenimui. Pamatysime paminklą Liublino unijai bei Lietuvių aikštę, kurioje į šio dokumento aptarimą bei  pasirašymą atvykę lietuviai buvo palikę savo vežimus. Taip pat ekskursijos metu pamatysime gynybines miesto sienas, pilį, sinagogą, Karališkojo tribunolo rūmus, Dominikonų bažnyčią bei miesto katedrą, miesto simbolį – Krokuvos vartus, nuo kurių pasigrožėsime senamiesčio vaizdais.

Iš Liublino keliausime link Ukrainos miesto Lvovo. Turėsime progą pamatyti  miestą, kuris yra laikomas vieną gražiausių Ukrainoje. Ekskursijos metu susipažinsime su XIV – XX a. Lvovo architektūra. Užsuksime į Šv. Petro ir Povilo jėzuitų bažnyčią, pasivaikščiosime po turgaus aikšte ir pamatysime ją supančius istorinius pastatus, seniausią Lvove armėnų bažnyčią  bei baroko šedevrą – Šv. Jurgio katedrą. Nepaliks abejingų ir Operos ir baleto rūmai, Potockių rūmai bei miesto ir apylinkių panorama nuo pilies kalvos. Be to, sužinosime, kodėl Lvovas garsėja savo kava, kam jame tiek restoranų, kavinių bei kitų maitinimo įstaigų, kodėl šalia prabangių rūmų čia galima pamatyti sovietmetį primenantį skurdžią būstą...

Trečias miestas, kuris mūsų laukia – tai „idealaus plano“ Zamostė. Miestas buvo įkurtas žymaus lenkų didiko Jono Zamojskio 1580 metais pagal italo architekto Bernardo Morando „idealaus miesto“ koncepciją. Kas tai per koncepcija ir planas – sužinosime ekskursijos po miestą metu.  Susipažinsime su senamiesčiu, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir įsitikinsime, kad miestas tikrai  vertas Lenkijos renesanso perlo pavadinimo. Pamatysime turgaus aikštę, kurią supa buvę pirklių namai, Rotušę, pažinsime neįprastą miesto planą ir įsitvirtinimus bei  Šv. Tomo bažnyčią, kurios kriptoje palaidoti didikai Zamojskiai.

Gaila, bet viskas, kas gera, greitai pasibaigia. Todėl apsilankę nepakartojamos nuotaikos ir ypatingo grožio miestuose turime keliauti  namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite