Mūsų kaimynė – Latvija

Bauskės pilis, Rundalės rūmai, Rygos senamiestis, Automobilių muziejus, Salaspilis.


Ryte išvykstame iš Lietuvos. Savo dienos išvyką pradėsime nuo pažinties su Bauskės miesteliu, kurio pagrindiniu akcentu yra be abejo pilis. Jį sudaro dvi dalys. Senoji dalis – Livonijos ordino pilis, statyta XV amžiaus viduryje, tačiau iš jos iki mūsų dienų išliko tik griuvėsiai. Jaunesnė pilies ansamblio dalis yra Kuršo hercogų Ketlerių rezidencija, statyta XVI amžiaus pabaigoje. Apžiūrėsime pilį ir galėsime užlipti į senosios pilies Didįjį bokštą bei mėgaukis Mūšos ir Nemunėlio santaka bei plačiu Žiemgalos gamtovaizdžiu.

Sekantis mūsų lankomas objektas - įspūdingasis Rundalės rūmų ansamblis, kuris yra žymiausias baroko ir rokoko architektūros paminklas Latvijoje. Po ekskursijos rūmuose pasivaikščiosime po gražųjį sodą bei parką. Įsitikinsime, kad „Baltijos Versalio“ pavadinimą rūmai gavo ne veltui. 

Ir keliaujame į Rygą. Ekskursijos metu pamatysime Rygos pilį ir gynybinę sieną, „Trijų brolių” namus, Domo katedrą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – „Juodagalvių” gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, „namą su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintus.

Kelionės metu turėsime progą apsilankyti Rygos automobilių muziejuje, kur ne tik galėsime apžiūrėti daugiau kaip 100 unikalių motorinių transporto priemonių, bet ir modernių technologijų dėka galėsime sukurti savo dizainą pavyzdžiui žymiajam „mikriukui“ bei susipažinsime su automobilių pramonės istorija.

Dar mūsų laukia Salaspilis, kuris yra žinomas dėl jame įkurtos Antrojo pasaulinio karo nacių koncentracijos stovyklos. Aplankysime Salaspilio memorialinį ansamblį, kuris yra pastatytas koncentracijos stovyklos vietoje ir pagerbsime čia žuvusius bei prisiminsime XX a. istoriją.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite