Ne tik rūmai – Vroclavas ir Drezdenas

Vroclavo nykštukai, Raclavicių panorama, Ksiažo pilis, Drezdeno Karališkieji rūmai, Japonijos rūmai ir Auksinis raitelis, Zvingeris, Teatro aikštė, Bruhl terasa, Higienos muziejus

4 dienų kelionė

Šį kartą mūsų laukia labai įdomi kelionė į Lenkiją ir Vokietiją. Pradėsime nuo ekskursijos po Vroclavą –  Žemutinės Silezijos sostinę. Pamatysime gražiai sutvarkytą senamiestį: Katedros ir Smėlio salas su ištaigingomis bažnyčiomis bei gotikinę Šv. Marijos Magdalenos katedrą su įspūdingu Atgailos tiltu. Pasivaikščiosime po Turgaus aikštę, pasigrožėsime renesanso stiliumi pastatytais namais, Rotuše, gotikine Šv. Elžbietos bažnyčia.  O ar girdėjote, kad Vroclavas tai nykštukų miestas? Jų čia daugybė – sakoma, kad 2020 metais jų jau buvo apie 360... Ir jų „populiacija“ nuolat auga. Tad galėsime susipažinti su mažaisiais miesto gyventojais ir sužinoti, iš kur jie atsirado Vroclave, kaip įtakoja miesto gyvenimą ir kaip buvo pasipriešinimo valdžiai simboliu. Ekskursijos metu  būsite  pakviesti į tikrą foto medžioklę – kas suras ir nufotografuos daugiau nykštukų, gaus prizą!

Bet Vroclavas tai ne tik linksmybės. Apsilankysime žinomiausiame Vroclave muziejuje. Objektas skirtas paminėti 1794-ųjų Raclavicių mūšiui, kurį vedė Tadas Kosciuška po antrojo Lenkijos-Lietuvos padalijimo. Raclavicių panorama – tai rotondoje ištapytas ir specialiai dekoruotas net 15 metrų aukščio ir 114 metrų ilgio paveikslas. Jo dėka priartėsime prie istorinio įvykio ir pasijausime beveik mūšio dalyviais.  

Silezija garsėja ir savo rūmais bei pilimis. Turėsime progą vieną jų aplankyti. Tai bus garsioji Ksiažo pilis, pastatyta ant kalno viršūnės, turinti be galo įdomią istoriją ir legendas. Joje maišosi ne vienas architektūrinis stilius – vėlesnių laikų statinių apglėbta gotikinė dalis, renesansinė ir barokinė dalys, neorenesansiniai priestatai ir 47 m aukščio bokštas. Nuo XIII a., perėjusi per kelių skirtingų  šeimininkų rankas, 1509 m. pilis atiteko įtakingai Hochbergų giminei. Tarp kitų pasakojimų apie šeimininkus išgirsime ir princesės Daisy istoriją.

Šios šeimos nuosavybe pilis liko iki 1941 m., kai ją konfiskavo naciai. Hitleris čia planavo įkurti savo būstinę ir apartamentus. Todėl 1943-45 m. rekonstrukcijos metu po pilimi atsirado visokiausi tuneliai ir koridoriai, o po karo – naujų legendų apie ten paslėptus turtus ir meno kūrinius... Bet apie viską išsamiau sužinosime ekskursijos metu.

Laikas atsisveikinti su svetinga Silezija ir keliauti į Drezdeną. Įspūdinga architektūra, neįprasto grožio rūmai ir vaizdai, meno galerijos...

“Elbės Florencijoje” pasivaikščiosime Bruhl terasa – “Europos balkonu“, pamatysime atstatytą Dievo Motinos katedrą ir  Karališkuosius rūmus. Prieisime prie garsiosios Semper operos, kurioje dirbo Bachas, Veberis ir kiti garsūs muzikantai ir kompozitoriai. Taip pat pamatysime Augusto Stipriojo baroko šedevrą – XVIII a. Zvingerio rūmus. Tai yra vienas iš geriausių pavyzdžių baroko architektūros Vokietijoje! Pasivaikščiosime po teritoriją ir turėsime progą įvertinti architektūrą: didingą galeriją, paviljonus, fontanus bei mitologines figūras... Be to pamatysime "Auksinis raitelį" –  vieną iš populiariausių miesto paminklų, sužinosime, iš kur atsirado Japonijos rūmai bei apsilankysime Higienos muziejuje, kuris buvo įsteigtas dar 1912 m., siekiant skatinti sveiką gyvenimo būdą.  Muziejuje išvysime nemažai įspūdingų eksponatų, tarp kurių yra ir garsioji "Glass Woman".

Tikimės, kad kelionė buvo tikrai kupina įspūdžių, netikėtų posūkių ir temų... Laikas keliauti namo!


Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite