Nuo Liepojos iki Rygos

Liepojos pajūrio parkas, istorinis tramvajus, Karostos muziejus, senoji tvirtovė, saldainių fabrikas, Rygos senamiestis, zoologijos sodas, Farmacijos muziejus.

Dviejų dienų kelionė

Mūsų latvišką odisėją pradėsime Liepojoje. Ar žinote, kad tai trečias pagal dydį Latvijos miestas ir svarbus uostas? Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime Šv. Trejybės bažnyčią, Rožių aikštę, Petro I namelį, Šv. Onos bažnyčią, istorinius amatininkų namus, pasivaikščiosime uosto promenada bei Latvijos muzikantų šlovės alėja. Liepojoje vyksta nemažai muzikinių renginių, todėl ji dar vadinama „Latvijos muzikos sostine“.

Esant galimybei, pasivažinėsime istoriniu tramvajumi ir užsuksime į pajūrio parką, kur pamatysime paminklą, skirtą iš jūros negrįžusių žvejų ir jūrininkų atminimui bei jugendo stiliaus fontaną daug kitų įdomybių. Po pasivaikščiojimo parke  vyksime į Karostą ir apsilankysime vieninteliame turistams atvirame kariniame kalėjime Europoje, iš kurio niekada nebuvo pabėgęs nė vienas kalinys. Ekskursijos „su staigmenomis“ metu apžiūrėsime autentiškas kameras, karcerį ir muziejaus ekspozicijas. Militarinę temą tęsime prie senosios tvirtovės šiaurinių fortų, kur išgirsime įdomių istorijų apie XIX a. pab. - XX a. pr. miesto įtvirtinimus. 
Susipažinę su Liepoja, keliausime Rygos link. Pakeliui sustosime Saldus miestelyje ir užsuksime į saldainių fabriką. Čia smaližiai pasijus tarsi rojuje. Saldus miesto maisto kombinatas verčiasi pieniškų saldainių „Gotina" („Karvutė"), marmelado, šerbeto, irisų, uogų šokolade ir kitų skanėstų gamyba. Pamatysime, kaip yra gaminami garsieji latviški saldainiai, maža to, galėsime patys dalyvauti saldainių gamybos procese, o įdomųjį saldainių gamybos procesą vainikuos gardžiųjų „Gotina" saldainių ragavimas. Toliau mūsų laukia Ryga. Ekskursijos metu pamatysime Rygos pilį ir gynybinę sieną, „Trijų brolių” namus, Domo katedrą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias Rygos pastatas – „Juodagalvių” gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, miesto gildijas, „namą su katinu”, senamiesčio gatvelių labirintus ir dar apsilankysime Farmacijos muziejuje. Išvysime rekonstruotą XVIII a. alchemiko laboratoriją, žolininkės trobelę ir dūminę pirtį.
O kelionę po Latviją užbaigs pažintis su Rygos zoologijos sodo gyventojais, kur mus, be abejo, nustebins gyvūnų įvairovė net iš atokiausių pasaulio kampelių! Smagiai praleidę laiką keliausime namo.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite