Nuo istorinio tilto iki Malborko pilies

Stančikai, Šv. Lipkos vienuolyno ir bažnyčios ansamblis, Rešelio pilis, Varmės Lidzbarko pilis, Malborko pilis

2 dienų kelionė

Ryte išvykstame iš Lietuvos ir važiuojame link šiaurės rytų Lenkijoje esančios nedidelės vietovės – Stančikų. Čia mes turėsime progą apžiūrėti XX a. pradžios technikos paminklą – geležinkelio viadukus, primenančius Senovės Romos akveduką prie Pont du Gard.

Pasigrožėję Mozūrijos girių ir ežerų vaizdais, keliausime į stebuklais garsėjantį barokinį Šv. Lipkos ansamblį. Tai - viena žymiausių šventovių Lenkijoje. Šios vietos simboliu yra liepa, kuri „auga“ bažnyčios viduje, o turistų dėmesį ypač traukia bažnyčios vargonai, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių. Vos tik užgrojus muzikai, šventųjų figūrėlės, kuriomis papuošti vargonai, pradeda pamaldžiai linguoti galvas ir judėti. Vaizdas yra tikrai užburiantis ir vertas dėmesio. Netoli Šv. Lipkos yra kryžiuočių dar XIV a. pastatyta Rešelio pilis. Legenda byloja, kad čia 1811 buvo sudeginta paskutinė Europoje ragana... O lankytojams labai patinka ažūrinė kiemo galerija, gido pasakojimai apie čia apie rezidavusių vyskupų gyvenimą bei viduramžių kankinimo prietaisų ekspozicija.

Iš Rešelio ir toliau keliausime Varmės ir Mozūrijos keliais ir užsuksime į Lidzbark Warminski, arba Varmės Lidzbarką – labai žavų miestelį. Čia lankysime vieną geriausiai išlikusių pilių Lenkijoje, kurioje šiuo metu įsikūręs Varmijos krašto muziejus. Kartais ši pilis yra vadinama „Šiaurės Vaveliu“!

Ir dar mūsų laukia Malborkas. Susipažinsime su vienos didžiausių Europoje viduramžių pilių istorija, apie 3 val. ekskursijos metu priminsime istorinius įvykius, kovas su kryžiuočiais, pamatysime tų laikų architektūros ypatybes\. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, puošiama gausybės bokštelių. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, amatininkų dirbiniai, skulptūros, gintaro papuošalai. Aukštutinėje pilyje kadaise buvo ir kalėjimas, kuriame buvo kalinami ypatingi belaisviai, vienas iš jų buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis...

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite