Praeities keliais

Gižycko įdomybės, Vilko guolis, Gdansko senamiestis, Karališkasis kelias, Jūreivystės muziejus, Birža, Sopoto molas, Kreivasis namas, Malborko pilis, Štuthofo koncentracijos stovykla

3 dienų kelionė

Šios kelionės metu tarsi su laiko mašina „asiplankysime“ įvairiuose istoriniuose laikotarpiuose, pamatysime miestus, pilis, paslaptingą bunkerį, Kreivąjį namą ir daug kitų įdomių dalykų. Pradėsime nuo Gižycko – nedidelio miesto Mozūrijoje, kuris yra tiesiogiai susijęs su pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu istorijos metraščiuose. Būtent čia, kur kadaise gyveno galindai, ir buvo nužudytas vyskupas Brunonas. Tai buvo 1009 metais, o kodėl ši data yra mums svarbi, prisiminsime kelionės metu. Mieste pamatysime kryžiuočių pilies liekanas, įdomiai sukonstruotą sukamą tiltą, pasigrožėsime ežerų krašto vaizdais. Ir keliausime link „Vilko guolio“. Tai kraupus bunkerių miestelis, kuris buvo įrengtas miške kaip Hitlerio karinė būstinė ir kartu slėptuvė. Nepaisant to, 1944 metais čia buvo įvykdytas nesėkmingas pasikėsinimas į Hitlerio gyvybę.

Antra mūsų kelionės diena bus tikrai intensyvi, nes mūsų lauks ekskursija jaukiomis Gdansko gatvelėmis. Pamatysime Auksinius vartus, pasivaikščiosime Ilgojo turgaus gatve (Długi Targ) su nuostabiu Neptūno fontanu ir Artuso dvaru, aplankysime senąją prieplauką ir Trimiesčio metropolijos simbolį – senąjį uosto kraną, garsųjį Žuravį, žavingą Mariacka gatvelę, Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, sužinosime, kodėl Gdanskas garsėja savo Karališkuoju keliu, o Jūreivystės muziejuje turėsime progą susipažinti su Gdansko uosto istorija. Po turtingos ekskursijos važiuosime į Sopotą. Galėsime truputį pailsėti nuo didmiesčio šurmulio, nes tai vienas iš populiariausių Lenkijos kurortų, kuris garsėja ilgiausiu Europoje Baltijos jūros molu, gražiais paplūdimiais bei savo architektūra. Būtinai pamatysime ir vieną iš žinomiausių pastatų – Kreivąjį namą.

Bet Gdanskas ir apylinkės tai ne tik puikiai sutvarkyta jūros pakrantė, įspūdingi pastatai ir atsipalaidavimas... Nepamirškite, kad mes keliaujame per amžius ir atėjo laikas sustoti Štuthofe, kur savo pėdsakus paliko II Pasaulinis karas. 1939 m. čia buvo įkurta nacių koncentracijos stovykla. Kaip ir kitose stovyklose, Štuthofe buvo kalinti to meto politiniai bei socialiniai aktyvistai, tarp jų žinomas mūsų rašytojas Balys Sruoga. Prisiminę „Dievų miško“ kūrinį, keliausime dar į Malborką, vieną didžiausių Europoje viduramžių pilių, kryžiuočių vadinamą Marienburgu – „Marijos tvirtove“. Pilies kompleksą supa tvirta gynybinė siena, puošiama gausybės bokštelių. Muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, amatininkų dirbiniai, skulptūros, gintaro papuošalai. Aukštutinėje pilyje kadaise buvo ir kalėjimas, kuriame buvo kalinami ypatingi belaisviai, vienas iš jų buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis.
Ir čia, Malborko pilyje, mūsų kelionė laiku artėja prie pabaigos... Laikas grįžti namo!


Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite