Senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žemė

Plaukimas Augustavo kanalais ir ežerais, Žygimanto Augusto paminklas, Vygrių kamaldulių vienuolyno architektūrinis ansamblis, Seinų katedra ir Antano Baranausko paminklas.

Vienos dienos kelionė

Mūsų išvykos metu susipažinsime su artima, bet kartu ir mažai mūsų išnagrinėta senovės lietuvių genčių sūduvių – jotvingių žeme. Pamatysime Seinų miestą, kuris yra laikomas vienu iš lietuvybės centru Lenkijoje bei aplankysime Švč. Mergelės Marijos katedrą, kurios vyskupu 1897 – 1902 m. buvo Antanas Baranauskas. Čia jis pirmasis iš vyskupų į žmones prabilo lietuviškai. O tam reikėjo daug drąsos, nes caro valdžios bausmė galėjo būti žiauri! Vyskupo kapelionas Juozas Laukaitis patvirtino, kad „Jo, A. Baranausko, lietuviškai sakomų pamokslų reikšmė tautinei lietuvių sąmonei žadinti, ypač Lietuvos pakraščiuose, turėjo lemiamos reikšmės.“ Katedros koplyčios rūsyje ilsisi vyskupo palaikai, o greta bažnyčios jam pastatytas paminklas.

Iš Seinų važiuojame į Augustavą – ežerų ir kanalų kraštą. Apžvalginės ekskursijos metu sužinosime, kad čia su kryžiuočiais kovojo Vytautas Didysis, kad miestas yra pavadintas karaliaus Žygimanto Augusto vardu, nes čia jis turėjo savo vasaros rezidenciją ir  1561 m. suteikė miestui Magdeburgo teisės. Pamatysime paminklą miesto įkūrėjui, pasivaikščiosime po parką ir prieplauką. Bet čia dar ne viskas: mūsų laukia plaukimas laivu Augustavo kanalais ir ežerais. Nuostabi gamta tikrai nepaliks abejingų.

Pailsėję, vykstame į Vygrių nacionalinį parką. Vietinė legenda byloja, kad net Jogaila mėgdavo medžioti Vygriuose ir kartą vos nepateko į kryžiuočių nelaisvę. Ši vietovė garsėja kamaldulių vienuolyno ansambliu, kuris buvo pastatytas ant specialiai suformuoto pylimo. Jis yra tarsi atskiras miestelis su vienuolių namukais, ūkiniais pastatais, gatvelėmis... Apie kamaldulių gyvenimą ir jų pasaulėžiūrą sužinosime apsilankymo vienuolyne metu. Pamatysime paslaptingus bažnyčios požemius, Popiežiaus Jono Pauliaus II kambarį, pakilsime į bokštą, iš kurio atsiveria puikūs apylinkių vaizdai.


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite