Torunė ir Bydgoščius - Koperniko keliais

Torunės senamiestis, miesto gynybinė siena, kreivas bokštas, Koperniko namai ir paminklas, Observatorija, Meduolių muziejus.  Bydgoščio Operos teatro pastatas, Ilgoji gatvė, senovinio miesto maketas, Rotušės aikštė, Muilo ir nešvarumų istorijos muziejus

3 dienų kelionė

Šį kartą mūsų laukia dvi Kujavijos Pamario sostinės: Torunė ir Bydgoščius. O kodėl dvi – atsakymą ir pabandysime gauti kelionės metu. Pradėsime nuo pažinties su vienu gražiausių Lenkijos miestu – Torune. Vienas didžiausių Lenkijoje, Torunės senamiestis yra įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Jame išsaugotas viduramžių miesto išplanavimas ir daugybė gotikinių architektūros paminklų: miesto Rotušė, gynybinės sienos, Torunės pilis, nuostabios gotikinės bažnyčios, Turgaus aikštė, viduramžių vartai, kreivas bokštas...  Nepamirškime, kad keliaujame Mikalojaus Koperniko keliais, todėl būtinai pamatysime astronomijos genijaus paminklą ir jo namą – modernų muziejų istoriniame pastate. Hologramos, 4D kinas, vizualizacijos, aplikacijos išmaniesiems telefonams padės mums atskleisti Koperniko gyvenimo ir veiklos paslaptis.

Susipažinsime su Observatorijos arba Planetariumo veikla, aplankysime vieną iš šių objektų, pabūsime arčiau žvaigždžių ir tolimųjų galaktikų. Torunė taip pat garsėja savo meduoliais. Būtinai jų paragausime, susipažinsime su meduolių atradimo istorija, dalyvausime edukaciniame užsiėmime, kurio metu gaminsime tikrą Torunės meduolį.

Ieškant Koperniko pėdsakų, keliaujame į Bydgoščių – Lenkijos „Veneciją“. Įsikūręs ties Vyslos ir Brdos, šis miestas garsėja savo kanalais ir tiltais. Pasivaikščiosime Ilgąja gatve ir po Malūnų salą, pasigrožėsime neogotikiniais architektūros paminklais, išvysime modernų Operos teatro pastatą, prie senovinio miesto maketo panagrinėsime svarbiausius istorijos įvykius, Rotušės aikštėje priminsime II Pasaulinį karą ir Holokaustą. M. Koperniko skvere pamatysime ir įvertinsime, kaip kartais sakoma, kontroversišką astronomo paminklą. Kelionės pabaigai užsuksime į labai įdomų Muilo ir nešvarumų istorijos muziejų.

Aplankę dvi vieno regiono sostines ir priartėję prie Visatos paslapčių, keliausime namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite