Vroclavo ir Prahos tiltais

Vroclavo Turgaus aikštė, Rotušė, nykštukų pasaulis, miesto tiltai, Prahos pilies teritorija, Šv. Vito katedra, Vaclovo aikštė, Karolio tiltas, Auksinė gatvelė, Žydų kvartalas, Prahos panoramos, Kutna Horos kaukolių koplyčia

3 dienų kelionė

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos link Žemutinės Silezijos sostinės – Vroclavo. Miestą pamatysime ne tik tradicinės ekskursijos metu, bet ir važiuodami tiltais. Vietiniai skaičiuoja, Vroclave nutiesta daugiau nei 100 tiltų! Turėsime progą pasigrožėti sutvarkytomis pakrantėmis bei salomis ir išgirsti įdomių legendų apie miestą. -Pamatysime miesto lopšį: Katedros ir Smėlio salas su ištaigingomis bažnyčiomis bei gotikinę Šv. Marijos Magdalenos katedrą su įspūdingu Atgailos tiltu. Pasivaikščiosime po Turgaus aikštę, pasigrožėsime renesanso stiliumi pastatytais namais, Rotuše, gotikine Šv. Elžbietos bažnyčia.

O ar Jūs žinote, kad Vroclave dar neišnyko žibintininko profesija? Čia yra gatvelė, kurioje kiekvieną dieną likus maždaug pusvalandžiui iki sutemų pasirodo paslaptingas vyras ir rankiniu būdu uždega kiekvieną gatvės žibintą... O ar girdėjote, kad Vroclavas tai nykštukų miestas? Jų čia daugybė – sakoma, kad 2020 metais jų jau buvo apie 360... Ir jų „populiacija“ nuolat auga. Tad galėsime susipažinti su mažaisiais miesto gyventojais ir sužinoti, iš kur jie atsirado Vroclave, kaip įtakoja miesto gyvenimą ir kaip jie buvo pasipriešinimo valdžiai simboliu. Ekskursijos metu būsite pakviesti į tikrą foto medžioklę – kas suras ir nufotografuos daugiau nykštukų, gaus prizą!

Bet ateina laikas atsisveikinti su nykštukais ir keliauti toliau. Mūsų laukia gražuolė Praha, Čekijos sostinė, išsidėsčiusi ant kalvų abiejuose Vltavos upės krantuose. Čia pamatysime pilį ir Šv. Vito katedrą, Hradčanus ir Auksinę gatvelę, kurioje iki Antrojo pasaulinio karo buvo paprasti gyvenamieji namai, be jokių patogumų. Kodėl ji vėliau tapo „auksine“, sužinosime ekskursijos metu. Verta dar pabrėžti, kad 1916–1917 m. čia gyveno žymus rašytojas Francas Kafka. Vėliau pasivaikščiosime po Mažąjį miestą ir po Senamiestį, pamatysime Žydų kvartalą ir Karolio tiltą. Prisiminsime jo tikrą istoriją ir išgirsime legendas, o einant išvysime net 30 skulptūrų! Ir, be abejo, ekskursijos po miestą metu pasigrožėsime Prahos panorama iš vienos iš kalvų.

Ši mūsų kelionė tikrai pilna staigmenų ir netikėtų posūkių. Atrodo, kad jau susipažinome su nykštukais, pamatėme Auksinę gatvelę, kuri anksčiau buvo tikrai neprabangi... Kas dar? O dar mūsų laukia išvyka į Kutną Horą. Pamatysime įspūdingą gotikinę Šv. Barboros, kalnakasių globėjos, bažnyčią ir Sedleco koplyčią, kuri yra dekoruota tūkstančių žmonių skeletais... Idėja kaulus naudoti koplyčios puošybai gimė viduramžiais, o kodėl, sužinosime ekskursijos metu...

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, nakvynė (nakvynės) pagal programą turistinės klasės viešbutyje (kambariai su patogumais), pusryčiai, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite