Alytaus kraštas

Nemuno kilpų regioninis parkas, Alytaus Baltosios rožės tiltas, centrinis parkas, piliakalnis, Veisiejų bažnyčia ir Oginskių kripta, skulptūrų parkas, E. Pliaterytės paminklas.

Šios kelionės metu mus lydės Nemuno vingiai, tad pradėsime nuo Birštono, kur aplankysime Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją  „Didžiosios Nemuno kilpos“. Ar žinote, kad išskirtinis Nemuno slėnis pasidabinęs daugybe aukštų atodangų, skardžių, raguvų ir griovų, o Nemune vis dar formuojasi naujos salos? Centro ekspozicija atsakys į šį bei daugumą kitų klausimų ir padės mums geriau suvokti, ką verta pamatyti, kuo pasidomėti, kur apsilankyti...

Pasisėmę žinių, galime tęsti kelionę link Alytaus. Čia mus nustebins aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas, kuris yra įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Jo aukštis net – 38,1 m, ilgis – 240,52 m. Išklausysime liūdną istoriją apie Baltąją rožę, pamatysime piliakalnį, pasivaikščiosime centriniame parke.

Toliau mūsų maršrute – Veisiejai. Ančios ežero pusiasalyje esanti sūduvių (jotvingių) žemė Ordino kronikose minima dar 1253 m. Nenuostabu, kad vietovė turi labai turtingą istoriją. Pamatysime didingą Šv. Jurgio bažnyčią, kartais dar vadinama Dainavos katedra, galėsime nusileisti į Oginskių kriptas. Pačiame miestelio centre – medžio skulptūrų parkas. Veisiejuose galėsime pamatyti ir paminklą Liudvikui Zamenhofui bei sužinoti, kokie yra „esperanto tėvo“ ryšiai su miesteliu.

Kelionės pabaigoje užsuksime į Kapčiamiestį. Čia miestelio centre pamatysime paminklą  mūsiškei Žanai d’Ark – nacionalinei didvyrei, grafaitei Emilijai Pliaterytei atminti bei sužinosime, kodėl poetas Adomas Mickevičius parašė eilėraštį “Pulkininko mirtis”, o rašytojas Antanas Vienuolis-Žukauskas –  istorinę dramą “1831 metai”...

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.
 
Susisiekite