Anykščiai. Senieji Lietuvos amatai

Arklio muziejus Niūronių kaime, Vorutos piliakalnis, Puntuko akmuo, Siauruko muziejus.

Mūsų kelionės programoje vienas įdomiausių muziejų Lietuvoje – Arklio muziejus. Tai agronomo Petro Vasinausko įkurtas muziejus, kuriame apie arklius galėsime sužinoti beveik viską: pavyzdžiui, kodėl, kaip ir už ką arkliai vienas kitam nugarą kaso. Dar muziejuje galima išmokti senųjų Lietuvos amatų: kepti duoną, austi juostas, kalti pasagas, žiesti puodus, lieti žvakes ir sužinoti, kaip žmonės gyveno Lietuvos kaimuose dar tuomet, kai geriausias automobilis buvo arklys...

Pažintį su Anykščiais tęsime Šeimyniškėlių arba Vorutos piliakalnyje. Susipažinsime su XIII–XV a. medinių pilių svarba šalies gynybai. Patirsime, kaip piliakalnyje ir aplink jį gyveno žmonės ir ką apie tai byloja archeologų rasti radiniai. Taip pat sužinosime, kokiuose namuose gyveno žmonės, koks anuomet buvo žemės ūkis, kokius augino gyvulius, kokiais įrankiais įdirbdavo žemę ir kokias žemės ūkio kultūras augino. Bandysime atpažinti papilio kiemo daržuose auginamus senovinius augalus, mėginsime trinamosiomis girnomis sumalti grūdus ar nuvyti lininę virvę, nupinti vikingų juostelę, žaisti senovinius stalo ir judriuosius žaidimus. Vėliau iš anksto sugalvoję norą, kopsime į Liudiškių piliakalnį link J. Biliūno aprašyto „Laimės žiburio“. O po to dar užsuksime ir į pilną staigmenų Siauruko muziejų. Čia eksponuojamas „Škoda“ garvežys „Kukuška“, galima apsilankyti stoties viršininko kabinete, pamatyti vandens bokštą, restauruotus  stoties pastatus bei išbandyti rankinę dreziną arba triratį ant bėgių. Galiausiai nuvyksime prie sustingusio gamtos stebuklo – Puntuko akmens bei Lajų taku pasivaikščiosime tarp Anykščių šilelio medžių viršūnių.
Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite