Aukštaitijos nacionalinis parkas ir Labanoro giria

Labanoro giria, Stirnių akmeninė bažnyčia, Labanoro bažnyčia, Ladakalnis, Ginučių vandens malūnas, Strigailiškio kaimas, Senovinės bitininkystės muziejus, Palūšės medinė bažnyčia.

Kelionę į Aukštaitijos parką pradėsime nuo Palūšės,  Lūšio ežero pakrantės  įsikūrusios gyvenvietės. Pabuvosime parko Lankytojų centre. Netoliese  yra didžiausia miestelio puošmena – Palūšės bažnyčia, kuri yra Lietuvos architektūros paminklas bei viena seniausių išlikusių medinių bažnyčių Lietuvoje, pastatyta be geležinių vinių.

Keliausime aplink Šakarvos, Alksnio, Ūkojos ežerus. Užkopsime ant Ladakalnio. Tai 176 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas. Aplankysime  Ginučių piliakalnį, kurį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas ir Ginučių malūną, XIX a. technikos paminklą, išsaugojusi autentišką įrangą. Sužinosime, kaip malūne vietiniai gyventojai malė miltus ir čia pat esančias turbinas naudojo elektros gamybai. 

Toliau keliausime į vieną iš labiausiai lankomų parko objektų – Senovinės bitininkystės muziejų. Lankydami ekspoziciją susipažinsime su bitininkystės tradicijomis nuo seniausių laikų iki mūsų dienų, pažinsime medaus rūšis. O Labanoro girioje pamatysime, kaip atrodo senasis miškas, susipažinsime su jo gyventojų rūšimis, pasigrožėsime Stirnių akmenine bažnyčia.

Praturtinti dienos maršrutą siūlome edukaciniu užsiėmimu „Šakočio kepimas“. Dalyvaujant  kepimo procese stebėsime, kaip gimsta šis kvapnus kepinys ir be abejo ragausime šio neįprasto skonio gaminio.

Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite