Biržų kraštas

Biržai: Radvilų bastioninė pilis, Astravos dvaras, Širvėnos ežeras, ilgiausias Lietuvoje medinis pėsčiųjų tiltas; Karvės ola, dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija Pasvalyje.

Šios kelionės metu aplankysime keletą įspūdingo grožio Šiaurės Lietuvos dvarų ir pirmas mūsų sustojimas bus Biržuose. Apsilankysime Biržų pilyje, bastioninio tipo renesansinėje tvirtovėje. Dabar pilyje įsikūrę Biržų krašto muziejus „Sėla“. Jame galima ne tik susipažinti su turtinga ekspozicija, bet ir dalyvauti edukacinėje pamokoje apie XVII-XVIII a. karybą, knygnešių veiklą, tradicinius amatus ir papročius, senuosius ilgio matus, apie Biržų krašto istoriją arba šventes.

Vėliau pasivaikščiosime mediniu pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą ir pasieksime ežero pusiasalyje esantį Astravos dvarą – vieną gražiausių romantizmo architektūros sodybų Lietuvoje. Apžiūrėsime Tiškevičių dvaro rūmus ir parką, išgirsime daug įdomių istorijų apie dvaro savininkus, pavyzdžiui apie Mykolą Tiškevičių, kuris domėjosi archeologija ir galėjo pasigirti radiniais iš Egipto arba Pompėjos archeologinių kasinėjimų.

Nuvažiuosime ir prie vienos iš daugelio šiame krašte įgriuvos - Karvės olos. Tai viena žymiausių ir didžiausių smegduobių. Jos skersmuo 10-12 metrų, gylis – apie 12,6 m. Speleologai mano, kad jai apie 200 metų. Sužinosime, kaip ir kodėl atsiranda smegduobės, išgirsime įdomias legendas ir tikrus faktus apie šią vietą. Dar trūksta įspūdžių? Kviečiame į Pasvalį, apžiūrėti dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcijos. Po atviru dangumi sukaupta apie 400 eksponatų! O kas čia per akmenys, sužinosime mūsų ekskursijos metu.
Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite