Burbiškio dvaras ir Šiauliai

Burbiškio dvaro ansamblis ir parkas (tulpių žydėjimas balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje), Šiaulių Šv. Petro ir Povilo arkikatedra, Saulės laikrodžio aikštė, Dviračių muziejus, „Aušros“ muziejus.

Mūsų dienos išvyką pradėsime nuo apžvalginės ekskursijos Šiauliuose, pamatysime žymiausius miesto objektus: Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, Stebuklingą arką, kurią surasime apsilankę pagrindinėje pėsčiųjų gatvėje, pamatysime Talkšos ežero pakrantėje esančią milžinišką geležinės lapės skulptūrą ir  Saulės laikrodžio aikštę. Užsuksime į tikrą saldumynų mėgėjų rojų –  „Rūtos“ šokolado muziejų.

Aplankysime interaktyvią ekspoziciją specializuotame dviračių istorijai skirtame muziejuje, kur lankytojai naujausių technologijų dėka tampa aktyviais ekskursijos dalyviais ir tikrai neturės laiko nuobodžiauti jos metu... Užeisime ir į kitą  „Aušros“ muziejaus padalinį – Chaimo Frenkelio vilą, kur sužinosime daug įdomių faktų apie provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldą ir miesto istoriją.

Toliau vyksime į Burbiškio dvarą, kuris garsėja tulpių žydėjimo švente balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Burbiškių dvaras turi didžiausią pagal plotą Baltijos šalyse dvarų gėlyną — pavasarį čia pražysta daugiau nei 400 rūšių tulpių. Šventės metu mūsų laukia daug pramogų ir linksmybių! Bet lankytis dvare galima ištisus metus. Graži išpuoselėta parko teritorija ir dvaro pastatų kompleksas kviečia pažinti šios vietos praeitį bei atskleisti jos paslaptis... Sužinosime, kad jau 1912 m. parko centrinėje dalyje buvo pastatytas K. Ulianskio kūrinys – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas. Tai pirmasis LDK Vytauto paminklas Lietuvoje! Įdomus faktas, kad XX a. I pusėje Burbiškio dvaras ir jo parkas buvo plačiai žinomas ir lankomas. Čia lankydavosi Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Jonas Basanavičius, Petras Vileišis... O dabar jis yra atviras lankytojams ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite