Gražiausi Žemaitijos dvarai

Kretingos rūmai ir žiemos sodas, Plungės Oginskių rūmai, Rietavo rūmai ir bažnyčia.

Savo kelionę pradėsime  keliaudami į Rietavą, kuris garsus savo kultūrine ir istorine praeitimi. Miestas garsėja didikų Oginskių palikimu: jų rūpesčiu statyta viena gražiausių Žemaitijos ir visos Lietuvos šventovių – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Į viršų kylantys du Rietavo bažnyčios bokštai puošia visa miestą. Įspūdį palieka ir Oginskių dvaro sodybos likučiai – buvęs vietos mokslo, meno ir kultūros židinys.

Apžiūrėję Rietavo dvarą, vykstame į Plungę. Aplankome grafų Oginskių rezidenciją ant Babrungo upelio kranto. Iki šių dienų išliko neogotikinės arklidės, laikrodinė-oranžerija, kuklus skalbėjos namelis, oficinos, įspūdingi dvaro vartai ir angliško stiliaus dvaro parkas. Ar žinote, kad kunigaikštis Mykolas Oginskis, tęsdamas muzikines Oginskių giminės tradicijas, čia buvo įsteigęs dvaro orkestro mokyklą, kurioje mokėsi ir Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Toliau keliausime link Kretingos. Pakeliui aplankysime net du akmenų muziejus – Orvidų sodybą ir akmenų karalystę Mosėdyje, o po to pamatysime Kretingos rūmus, parką bei Žiemos sodą, kur įstiklintoje oranžerijoje  visais metų laikais žaliuoja ir žydi egzotiški įvairių kraštų augalai. Dvare dabar veikia Kretingos muziejus. Būsime pakviesti į įdomią ekskursiją, kurios metu susipažinsime su Kretingos krašto ir dvaro istorija, meno kūriniais, archeologijos vertybėmis bei numizmatika. Taip pat yra organizuojamos įvairios edukacinės programos, pavyzdžiui galima susipažinti su saldainių gaminimo tradicijomis, pamatyti visą šio skanėsto gimimo procesą, patys savo rankomis pagaminti karamelinius saldainius!

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite