Į svečius pas stumbrus

Krekenavos regioninio parko lankytojų centras ir Pašilių stumbrynas, Upytės linų muziejus, Upytės piliakalnis, Panevėžys (Panevėžio senvagės parkas), Pumpėnų vienuolynas ir bažnyčia.

Ryte išvykstame į Panevėžį. Aplankysime miesto centrą – Nevėžio senvagę ir pamatysime paminklą miesto įkūrėjui LDK kunigaikščiui Aleksandrui. Iš Panevėžio važiuojame link Upytės į Stultiškių vėjo malūną. Bet pakeliui trumpam sustojame prie legendomis apipinto Čičinsko kalno ir išgirsime istorijas apie žiaurų poną ir apie jo dvarą, kuris skendo septynerius metus... O Stultiškių vėjų malūne yra įrengtas Linų muziejus. Keturių aukštų, su pasukama prieš vėją kepure, malūnas yra atviras lankytojams. Čia susipažinsime su senoviniu lino apdirbimu. Edukacinio užsiėmimo metu kiekvienas galės nubraukti linų galvutes, minti, brukti, šukuoti linų pluoštą ...net bandyti austi.

Iš Linų muziejaus keliausime į Pašilių stumbryną, kur gyvena miškų galiūnai – stumbrai. Jie yra įrašyti ne tik į Lietuvos, bet ir į tarptautinę Raudonąją knygą. Stumbryne grožėsimės šiais gyvūnais, stebėsime jų kaimenės gyvenimą. Toliau važiuosime  į Krekenavą. Lankysimės Krekenavos regioninio parko lankytojų centre. Čia yra įrengta ekspozicija apie Nevėžio senvagių kraštovaizdį ir istoriją. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę, atkartodama Nevėžio upės vingius. Šalia lankytojo centro yra apžvalgos bokštas, į kurį pakilę grožėsimės Krekenavos miestelio, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama.

Mūsų ekskursijos metu taip pat stabtelėkime prie Pumpėnų bažnyčios ir vienuolyno, kur paklausysime gido pasakojimų apie karmelitus, nuo XVIII a. antros puses veikiančią čia parapinę mokyklą ir vyksime namo.
Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite