Intelektualioji Suvalkija

Vilkaviškis, Jono Basanavičiaus gimtinė, Vinco Kudirkos klėtelė, Paežerių dvaras, Piliakalnių piliakalnis.

Vilkaviškis, mažuoju Paryžiumi vadinamas miestas, įsikūręs tarp Šeimenos ir Vilkaujos upių santakos. Ar žinote, kad pastaroji miestui ir davė pavadinimą? Apie šį faktą ir daugybę kitų galėsite sužinoti mūsų kelionės metu. Vilkaviškio miestas kviečia atrasti Napoleono pėdsakus ir istorinius žydų kultūros takus.

Vėliau aplankysime Dr. Jono Basanavičiaus gimtuosiuose Ožkabaliuose atstatytą Basanavičių sodybą, jos gyvenamajame name įrengtą memorialinę ekspoziciją, o šalia sodybos pamatysime Lietuvos Tautinio atgimimo ąžuolyną. Muziejus siūlo ir edukacines programas įvairaus amžiaus moksleiviams ir suaugusiesiems, tad grupei pageidaujantr ir iš anksto suderinus, galima dalyvauti pasirinktame užsiėmime.

Lankysime Suvalkijos perlu vadinamus Paežerių dvaro rūmus. Manoma, kad jų pradžia turėtų siekti seniausių Sūduvos dvarų kūrimosi laikus – XVI-XVII a. Rūmus iš visų pusių supa dvaro parkas ir sodas, užimantis 12 ha plotą, kuris šiaurinėje dalyje ribojasi su Paežerių ežeru. Dalyvausime ekskursijoje po dvarą, o jos pabaigoje klausysime M.K. Oginskio kūrinio – polonezo "Atsisveikinimas su tėvyne“. Pažintį su dvaru baigsime apsilankymu Belvederio bokšto apžvalgos aikštelėje.

Dar mūsų laukia ispudingas 29 m ilgio ir 43 m pločio Piliakalnių piliakalnis. Pasigrožėję kraštovaizdžio panorama, keliausime link  Vinco Kudirkos tėviškės. Sodybos, kurią prie Paežerių ežero įkūrė rašytojo Vinco Kudirkos tėvas Motiejus, dėja, jau nėra,  nes Pirmojo pasaulinio karo metais buvo sugriauta, liko tik klėtelė, kurią V. Kudirka ypač mėgo. Memorialinėje ekspozicijoje galima pamatyti itin vertingą eksponatą – V. Kudirkos smuiką.Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite