Kernavės piliakalniai

Pajautos slėnis, Kernavės archeologinės vietovės muziejus, skulptūrų parkas ir Dūkštų ąžuolynas.

Dienos pažintinę išvyką pradėsime nuo Kernavės – pirmosios Lietuvos sostinės. Aplankysime Valstybinį Kernavės kultūrinį rezervatą. Beveik 200 ha teritorijoje pamatysime paslaptingus piliakalnius, Archeologinės vietovės muziejų, taip pat sužinosime, kaip buvo atrastas viduramžių Kernavės miestas. Išvysime atkurtus viduramžių miesto namus, dirbtuves, kiemus. Lankysimės miestiečių sodybose, pažinsime jų kasdienį gyvenimą, amatus. Sužinosime, kad nuo 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė - UNESCO  Pasaulio paveldo objektas. Ekskursijos metu aplankysime ir neogotikinę raudonų plytų Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, pasigrožėsime penkių įspūdingų piliakalnių ir Neries slėnio sukurta panorama, pasivaikščiosime legendomis apipintame Pajautos slėnyje ir, be abejo, kopsime į piliakalnius.

Apsilankymo  Kernavės archeologinės vietovės muziejuje metu, galėsime pagilinti istorijos žinias, modernių ekspozicijų dėka „persikelti“ į praeitį ir aplankyti priešistorės arba viduramžių laikų Kernavę.

Čia pat, Kernavėje, yra ir skulptoriaus H. Orakausko meno dirbtuvės. Ekskursijos arba edukacijos metu sužinosime, kaip dirba menininkas, kur ieško įkvėpimo, kaip akmuo, metalo gabalas arba medžio šaknys tampa meno kūriniu...

Grįždami namo stabtelsime Dūkštų ąžuolyne ir pamatysime, kaip atrodė senosios Lietuvos girios. Dūkštų ąžuolynas tuo ir unikalus, kad  yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių iki šių dienų Lietuvoje išlikusių ąžuolynų. Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką pastatytos daugiau nei 38 skulptūros, vaizduojančios lietuvių legendų ir mitologijos personažus.


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite