Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse

Lietuvos regionų medinės architektūros, buities, papročių ir švenčių pasaulis.

Šiandienos kelionės tikslas – Rumšiškės, kurios yra įsikūrusios dešiniajame Kauno marių krante, prie Pravienos upelio. Miestelį išgarsino Lietuvos liaudies buities muziejus, atidarytas 1974 m. Tai etnografinė Lietuva miniatiūroje, ekskursija į netolimą, bet jau primirštą mūsų krašto praeitį. XVIII a. antrosios pusės – XX a. pr. Lietuvos valstiečių gyvenimą ir buitį atkuria muziejaus eksponatai. Muziejus užima 175 ha plotą, kuriame yra apie 100 pastatų – liaudies architektūros paminklų. Čia galima ne tik pasivaikščioti ir pasigrožėti praeitimi, bet ir edukacinių užsiėmimų arba teminių ekskursijų metu susipažinti su šeimos arba kalendoriniais papročiais, su mūsų protėvių buitimi iš kasdieniais darbais, net su kulinariniu paveldu.

Pasisvečiavę muziejuje, atrasime laiko ir pačioms Rumšiškėms. Miestas naujas, ir kartu ... senas, nes sena jo istorija. Šioje vietoje, ant aukšto Kauno marių kranto, Rumšiškės ėmė kurtis 1956 m., kai pradėta Kauno HE statyba. Jos čionai perkeltos iš būsimų Kauno marių dugno, o tiksliau – iš naujo pastatytos. Tik seną medinę Šv. Mykolo Arkangelo bažnytėlę, varpinę ir koplyčią – XVIII a. architektūros paminklą – statybininkai po rastą išardė ir vėl sustatė naujoje vietoje. Senųjų Rumšiškių vieta dabar po vandeniu. Miestelis yra dar garsus ir tokiu faktu, kad čia buvo dvimetė raštininkų mokykla, kurioje 1851 – 1853 m. mokėsi būsimasis „Anykščių šilelio” autorius, vyskupas ir poetas Antanas Baranauskas.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite