Link Druskininkų

Perlojos respublika, Merkinės piramidė, Grūto parkas, „Girios aidas“, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, „Grožio“ šaltinis, Liškiavos bažnyčia ir vienuolyno ansamblis bei požemiai.

Kelias link Druskininkų mus stebins ir žavės įvairiais architektūros, gamtos, istorijos paminklais. Pirmiausia sustosime Perlojoje. Ar girdėjote apie Perlojos respubliką? Sakoma, kad jos istorija yra tarsi visos Lietuvos istorijos sutrumpintas variantas. Kodėl? Tai ir sužinosime ekskursijos metu. Perlojoje pamatysime paminklą Vytautui Didžiajam bei aplankysime bažnyčią su unikaliomis freskomis,  nes jos skliautuose – Vytis, Gedimino stulpai, Jogailaičių kryžius, trispalvė, Vytauto Didžiojo portretas...

Važiuojame toliau... Pamatysime Dzūkijos miškų apsuptyje spindintį stiklinį kupolą. Kupolo viduje stovi trišonė piramidė. Apsilankyti Česukuose, pamatyti piramidę ir joje pabūti žmonės skuba iš vis tolimesnių Lietuvos ir ne tik vietovių. Gidas mums būtinai papasakos, kada ir dėl kokių priežasčių atsirado ši piramidė, kuo ji taip išgarsėjo.

Apsilankysime ir garsiajame Grūto parke. Tarsi laiko mašina persikelsime į sovietmečio epochos erdvių, paminklų bei skulptūrinių kompozicijų „karalystę“. Sužinosime, kur ir kodėl šie paminklai anksčiau stovėjo, kaip jie atspindi tų laikų ideologiją,  kokią žinią jie skleidžia lankytojams. Pavargote nuo istorijos? Kviečiame į Druskininkų pakraštyje esantį miško muziejų „Girios aidas“. Tai puiki vieta pažinti Dzūkijos gamtą: miško gyvūnus, vabzdžius, paukščius ir augalus. Muziejuje įrengti ir interaktyvūs žaidimai, tad laiką praleisime tikrai smagiai.  

Sekantis mūsų kelionės taškas – Druskininkai. Ekskursijos po Druskininkų kurortą metu pasigrožėsime Druskonio ežero pakrante,  sužinosime Grožio šaltinio paslaptį, galėsime paragauti mineralinio vandens ir  lankysimės M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Galėsime pabuvoti M. K. Čiurlionio kūrybos kambarėlyje, apžiūrėti M. K. Čiurlionio paletę, pamatyti autentišką pianiną, o grupei pageidaujant, galima iš anksto užsakyti edukacinį užsiėmimą.

Šalia Druskininkų yra ir Liškiavos kaimas, kuris garsus savo architektūros paminklu: barokiniu Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansambliu. Pažintinės ekskursijos metu susipažinsime su bažnyčios architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis bei aplankysime bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais. Be abejo, išgirsime ir įdomių legendų.Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite