Link Medininkų

Nemėžio mečetė, V. Sirokomlės muziejus Bareikiškėse, Juozapinės ir Aukštojo kalnai, Medininkų pilis, Medininkų žudynių memorialas.

Mūsų kelionę pradėsime nuo Nemėžio. Manoma, kad čia XIV amžiuje stovėjo Vytauto ir jo žmonos Julijonos vasaros rezidencija, o 1397 m. Vytautas įkurdino totorius, apie 120 jų palikuonių gyvena čia iki šiol – su savo tradicijomis, tikėjimu ir papročiais. Apžiūrėsime mečetę: ji yra medinė, stačiakampio plano, keturšlaičiu skardiniu stogu. Iš gido pasakojimo sužinosime, kas tai yra minaretas ir kur yra senosios totorių kapinės. Iš Nemėžio vyksime į Bareikiškes, V. Sirokomlės muziejų. Jo ekspozicija vaizduoja rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Muziejus taip pat kviečia dalyvauti įdomiose edukacijose.

Toliau mūsų maršrute – Medininkai. Gyvenvietė susiformavo prie vieno iš svarbiausių Lietuvoje prekybos kelių. Pakelėje yra nemažai senųjų gyvenviečių pėdsakų, iš ko sprendžiama, kad šis kelias nutiestas net 1 tūkstantmetyje. Mūrinė Medininkų pilis yra keturkampio formos, gardinio, arba aptvarinio, tipo. Iš tokio tipo pilių Lietuvoje ši yra didžiausia. Atstatytoje Medininkų pilyje susipažinsime su pagrindiniame bokšte nuolat veikiančia istorine ekspozicija, o nuo apžvalgos aikštelės pasidairysime po vaizdingas Medininkų apylinkes. Aplankysime ir Medininkų žudynių aukoms skirtą memorialą – XX a. istorijos liudininką. Prie dabartinio pasienio posto po stikliniu gaubtu saugomas originalus vagonėlis, kuriame įvyko kruvina tragedija. Jame išsaugoti žuvusiųjų tarnybos vietoje naudoti daiktai... Šalia pamatysime juodo granito paminklą su septyniais balto marmuro kryžiais, simbolizuojančiais gyvybę paaukojusius Lietuvos pasienio sargus.

Ar žinote, kad keliaujame po Medininkų aukštumą? Čia ir išvysime aukščiausias Lietuvos kalvas – Aukštoją ir Juozapinę. Pastaroji ilgai buvo laikoma aukščiausiu Lietuvos tašku. Bet 2004 m. Vilniaus Gedimino technikos universiteto specialistai nustatė, kad aukščiausias Lietuvos taškas yra netoliese esantis Aukštojas, į kurį galėsime užkopti. O koks jo aukštis – prašome sužinoti prieš kelionę, smagios viktorinos metu taisyklingai atsakyti į gido klausimą ir gauti prizą!


Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.
Susisiekite