Literatūros keliais Zarasuose

Zarasai, Stelmužės ąžuolas, Bažnytinio meno muziejus Stelmužėje, kalbininko K. Būgos muziejus, poeto F. Kiršos gimtinė Senadvaryje, Padustėlis – P. Širvio gimtinė.

Mūsų ekskursiją pradėsime  Zarasuose. Pasigrožėsime miesto ir Zaraso ežero panorama, eidami apžvalgos taku virš ežero, pasivaikščiosime gražiai sutvarkyta pakrante, pamatysime antrą pagal dydį Lietuvoje salą – Zarasų miesto lopšį, poilsio, kultūrinių ir sportinių renginių vietą visais metų laikais.

Kelionę tęsime link Stelmužės. Šią vietovę išgarsino seniausias Lietuvoje ąžuolas. Senoliui jau apie 1500 metų. Medis labai senas, supuvęs, bet beveik kasmet išaugina gilių. Šalia ąžuolo yra varpinė ir Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčia – Lietuvos architektūros paminklas bei viena seniausių išlikusių medinių bažnyčių Lietuvoje. Jį surentė latvių meistrai tik kirviais aptašydami sienojus, nenaudodami metalinių vinių ar pjūklų. Bažnytėlėje dabar veikia originalus ir ypač Zarasų krašte lankomas bažnytinio meno muziejus.

Apsilankysime Kazimiero Būgos memorialiniame muziejuje. Ekspozicijose pasakojama apie garsaus kalbininko mokslo metus, profesinę veiklą, mokslo darbus ir jo atminimo įamžinimą, eksponuojamos šeimyninės nuotraukos ir relikvijos. Toliau mūsų literatūriniai keliai veda į Senadvario vienkiemį, kuriame gimė, augo ir kūrė žinomas poetas Faustas Kirša; aplankysime ir Padustėlio kaimą, kur yra išlikęs poeto Pauliaus Širvio gimtasis namas. Turėsime progą susipažinti su aplinka, kurį įkvėpė poetą sukurti nuostabias eiles.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, gidų sistemų nuoma (ausinukai), mokesčiai.

Susisiekite