Nuo Tytuvėnų iki Kelmės

Kelmės dvaras, Tytuvėnai, Lyduvėnų geležinkelio tiltas, Kokmaniškės apžvalgos bokštas, Šiluva.

Pažintis su vienu gražiausiu Žemaitijos kampeliu pradesime nuo Kelmės dvaro, kurį XV a. pabaigoje Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras padovanojo Jonui Kontautui, o nuo XVI a. pabaigos jis priklausė Gruževskių šeimai. Kelmės dvaras – vertingas Lietuvos istorijos paminklas barokinio stiliaus provincijos architektūros su gausu autentiškų pastatų, želdinių ir vandens telkinių. Dabar jame įsikūrę Kelmės krašto muziejus. Jame siūloma nemažai įdomių edukacijų vaikams ir suaugusiesiems: galima susipažinti su piemenėlių buitimi ir žaidimais, ekskursijos dalyviai patys gali išbandyti bausmių vykdymo įrenginį, išbandyti, ar mokėtų šiuolaikinis žmogus tų laikų sąlygomis sau rūbus pasigaminti: siūlus susiverpti, medžiagą išausti, drabužį pasisiūti, jį išskalbti, išlyginti ir laikyti...

Po kupino įspūdžių apsilankymo Kelmėje vyksime į Tytuvėnų miestelį, pamatysime vieną didžiausių XVII- XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų. Tai Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos,  Angelų karalienės bažnyčia ir bernardinų vienuolyno ansamblis. Jis yra garsus savo architektūra, turtinga istorija. Čia galima  pasigrožėti barokinėmis ir renesansinėmis arkadomis, uždarais kiemais, šventųjų laiptų koplyčia ir malonėmis garsėjančių Švč. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslu.

Ir čia dar ne viskas – kopsime į Kokmaniškių apžvalgos bokštą pasigrožeti Tytuvėnų apylinkių kraštovaizdžiu, o esant geram orui  tolumoje galima pamatyti net Šiluvos bažnyčią. O  mes būtent į Šiluvą ir tęsiame mūsų kelionę.  Aplankysime Švč. Mergelės Marijos garbei pastatytą Šiluvos koplyčią. Švč. Mergelės Marijos apsireiškimas Šiluvoje 1608 metais laikomas vienu pirmųjų Marijos pasirodymų Europoje. O koplyčios architektūra tikrai nustebins, nes išsiskiria savo šiuolaikiškumu ir primena didžiųjų miestų sakralinius XX-XXI a. statinius.

Mūsų išvykos įspūdžius papildys dar pažintis su Lyduvėnų tiltu, kuris buvo pastatytas 1952 m., tai yra aukščiausias ir ilgiausias tiltas visoje Lietuvoje. Jo ilgis 599 metrai, plotis 4,5 metro, aukštis 42 metrai. Tai unikalus tiltas, technikos paminklas, esantis išskirtinėje vietoje – virš Dubysos slėnio ir jo istorija slepia nemažai paslapčių...Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite