Panemunės pilys ir piliakalniai

Kauno pilis, Raudondvaris, Vilkija, Belvederis, Veliuonos piliakalnis, Seredžiaus piliakalnis, Raudonė ir Panemunė.

Kelionę Panemunės keliu pradėsime nuo Kauno, tiksliau, nuo Kauno pilies. Nemuno ir Neries santakoje esanti pilis buvo pastatyta XIV a. kryžiuočių antpuoliams atremti. Apžiūrėsime pilies bokštą, gynybinių sienų bei griovių  įtvirtinimus, išgirsime daug įdomių faktų apie pilį ir apie Kauną.

Toliau vyksime Raudondvario link, kur pamatysime Raudondvario pilies dvarą ir parką – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklą. Pilies dvarą valdė iškiliausi Lietuvos didikai, tačiau ryškiausiai išlikę pėdsakai - paskutiniųjų dvaro valdytojų grafų Tiškevičių giminės. Po pažintinės ekskursijos Raudondvaryje keliausime link Vilkijos – kartais vadinamos Mažąja Šveicarija, nes aukštuose šlaituose išsidėstę nameliai, į kalną vingiuojančios stačios gatvelės nepalieka abejingų. O visą aprašytą grožį galima pamatyti iš apžvalgos aikštelės, kur ir sustosime pažinčiai su miesteliu ir jo istorija. Ir vėl grįžtame į autobusą ir tęsiame kelionę link Seredžiaus,  miestelio prie Nemuno ir Dubysos santakos, kur galėsime užkopti į Palemono kalną ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vaizdu į Nemuno slėnį. Čia taip pat sužinosime, kodėl Palemono kalnas dar vadinamas Seredžiaus piliakalniu. Užsuksime ir į netoli Seredžiaus esantį Belvederį, kur pamatysime, kaip šiandien atrodo Belvederio dvaras.

Sekanti mūsų pažintis bus su Veliuona, kur pamatysime Veliuonos dvarą (tai vienas iš nedaugelio dvarų Lietuvoje, išlaikęs architektūros autentiškumą ir medines klasicizmo stiliaus dekoro formas), Ramybės kalną, Gedimino kapo piliakalnį, paminklą Vytautui Didžiajam, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.

Vyksime į Raudonę, kur pamatysime įspūdingo grožio Raudonės pilį. Šiandien pilis yra vienas ryškiausių objektų Lietuvos architektūrinio paveldo žemėlapyje, užkopsime į pilies bokštą, iš kur atsiveria nuostabios Raudonės apylinkės vaizdai.

Turiningai ir prasmingai praleidę dieną,  kelionę užbaigsime Panemunėje, kur dešiniojo Nemuno kranto aukštutinėje terasoje stovi gražioji Panemunės pilis dar vadinama Vytėnų arba Gelgaudų pilimi. Panemunės pilis šiandien yra viena mažiausiai pakeistų Lietuvos pilių. Pasivaikščioję ir pasigrožėję pilimi išvykstame link namų.

Pastaba: kelionę galima praturtinti edukaciniais užsiėmimais, nes ir Raudondaryje, ir Panemunėje, ir kitose pilyse galima iš anksto užsakyti tikrai įdomią ir pagal moksleivių amžių bei poreikius tinkamą edukacinę programą.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite