Paslaptingas ežerų kraštas

Zarasai: miesto centras, Zaraso ežero apžvalgos ratas, Šlyninkos malūnas, Stelmužės ąžuolas, Baltriškių kaimas, Salakas.  

Pažintį su Zarasais pradėsime centrinėje miesto aikštėje. Ji yra laikoma urbanistikos paminklu, nes pagal radialinį-žiedinį miesto planą gatvių tinklas sueina būtent į Sėlių aikštę. Pasivaikščiosime 17 m aukščio apžvalgos ratu virš Zaraso ežero. Tai įspūdingas,  analogo Lietuvoje neturintis architektūros statinys.

Iš Zarasų keliaujame į  Šlyninkos kaimą, kur jau 300 metų veikia to paties pavadinimo vandens malūnas. Čia ne tik paragausime šeimininkės kepamų blynų iš miltų, sumaltų šiame malūne, bet ir pamatysime kaip veikia visi autentiški malūno mechanizmai, išgirsime įdomių pasakojimų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus.

Mūsų kelionės metu būtinai aplankysime  šio krašto gamtos įžymybę - seniausią ir didžiausią Lietuvoje Stelmužės ąžuolą, skaičiuojantį daugiau nei 1500 metų. O ramybės jausmą galėsime patirti Baltriškėse. Šiame nykstančiame kaime, apsuptame nuostabios gamtos ir įsikūrė Tiberiados bendruomenės broliai iš Belgijos. Vienuoliai per keliolika metų perstatė griūvantį kolūkio tvartą į gyvenamąjį namą, kur laikiną prieglobstį randa ieškantis gyvenimo kelio jaunimas arba sunkumų užgriuvusios šeimos. Pabendravę su broliais keliausime į Salaką, kur  būtinai pamatysime Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios kompleksą. Tai tašytų akmenų  XX amžiaus pradžios istorizmo architektūros kūrinys. Salakas – tai ir vartai į Gražutės regioninį parką. Aplankysime įdomias Salako totorių ir senąsias miestelio kapines, jaukų Salako miestelio centrą ir „susipažinsime“ su paskutiniojo ledynmečio liudytoju – Salako ozu! Gražutės regioninio parko lankytojų centre taip pat veikia Vidos Žilinskienės keletą dešimtmečių kaupta jūros faunos ir floros eksponatų kolekcija, kurią galite pamatyti centre veikiančiame „Jūrų muziejuje“.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.

Susisiekite