Paslaptingi senojo Vilniaus priemiesčiai

Paslaptingi Vilniaus priemiesčiai

Visi mėgstame pasivaikščioti po senamiestį, pasigrožėti miesto centru, bet ar daug žinome apie senuosius Vilniaus priemiesčius? Kokias paslaptys slepi tarp Žvėryno medinių namelių, ką mums gali papasakoti Užupio Angelas arba Antakalnio kalvos? Ekskursijų metu susipažinsime su Užupio istorija, išgirsime apie sraunios Vilnios įtaką šiam priemiesčiui, pamatysime tiltus ir tiltelius ir savo pėdomis išbandysime tikrą Vilniaus „bruką“ – senovinį grindinį. Paskaitysime Užupio Respublikos konstituciją, pamatysime Parlamento pastatą, bandysime atspėti, ką simbolizuoja Užupio Respublikos atributai, sužinosime net, kaip tapti respublikos piliečiu!
Kitas mūsų maršrutas veda į Žvėryną. Čia pasigrožėsime medine architektūra – pasijusime kaip jaukiame kaimelyje, pasivaikščiosime gatvelėmis tarp senų ir naujų namų ir turėsime progą pamatyti nemažai memorialinių lentų – čia gyveno daug Vilniaus įžymybių.

Sustosime ir prie karaimų kenesos ir prisiminsime Vytauto Didžiojo laikus ir karaimų Lietuvoje istoriją... O kada atsirado Žvėrynas? Kodėl būtent tokį pavadinimą gavo? Ar nuo pat pradžių taip vadinosi? Į šiuos ir kitus klausimus paieškosime atsakymo, keliaujant po Žvėryną.

O pažintį su Antakalniu be abejo pradėsime nuo nuostabios barokinės Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Kodėl verta, suprasime įžengę į vidų – iš visų pusių su mumis pasisveikins šimtai angelų, šventųjų, ir miestiečių, įamžintų baltajame stiuke... Jie mums papasakos apie XVII am. Vilnių, apie karus ir epidemijas, apie bažnyčios statybą. Antakalnyje mūsų lauks susitikimai  su Vileišių ir Sapiegų giminėmis, pamatysime įvairių amžių architektūrą – nuo XVII a. rūmų iki socrealizmo epochos gyvenamųjų namų... Dar mūsų lauks apsilankymas Antakalnio kapinėse, kuris padės mums suprasti daugiakultūrinę ir daugiatautę Vilniaus dvasią. Kodėl – pabandysime atsakyti sau ekskursijos metu.Tad kviečiame susipažinti su Vilniaus priemiesčiais:

1. Užupio Respublika

Užupio konstitucija, menininkų dirbtuvės, meno inkubatorius, Šv. Baltramiejaus bažnyčia,
Užupio Angelas, Užupio tiltai, senoji Užupio vaistinė, sinagogos pastatas.

2. Žvėrynas ar Aleksandrija?

Radvilų medžioklės rezervatas, pirklio Vasilijaus Martinsono įkurta gyvenvietė,
Vingio parkas, kenesa.

3. Antakalnio atradimai

Šv. Petro ir Povilo bažnyčia,  Vileišių rūmai ir paminklas broliams Vileišiams,
Sapiegų rūmai ir parkas, Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras, Išganytojo bažnyčia,
Antakalnio kapinės – Vilniaus miesto gyvenimo atspindys, Šv. Faustinos nameli


Kelionės kaina:
teirautis agentūroje.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, profesionalaus gido/kelionės vadovo paslaugos, vietinių gidų paslaugos (kur reikia), ekskursinės programos sudarymas ir vykdymas, mokesčiai.

Gidų sistemų nuoma (ausinukai) - už papildomą mokestį.
Susisiekite